Opinia Fiat Punto 1 1.1 1.1 KM (benzyna) hatchback 1995r., ocena użytkownika (22xm)

Fiat Punto 1 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.1 1.1 KM (benzyna)

przebieg: 1 234 567 890 km

data oceny: 2012-01-09

Samochód posiadam od niedawna.Proszę o pobłarzliwośc przy ewentualnych porównaniach spalania.Z uwalonymi przewodami zapł. to w mieście pod 15 litrów gazu.

Na pewno na wycieki oleju spod dekla zaworów,bo lubi .

Myślę że nawet nawet.

Auto przyjemne,nawet wygodne chociaż dwudrzwiowe.Posiadam ins.gazową smiga niema problemów.Podstawa na gazie to nieoszczedzamy na przewodach zapłonowych i świecach zapłonowych bo pali dużo i nierówno pracuje oraz gaśnie na wolnych obr. Auteczko proste w naprawie,instalacja ect.prosta cześci newralgiczne to złącza bateria-karoseria,kostki leflektów tylnich tam jak się pali to jest dyskoteka. Blacha słaba tzn.pastujemy na codzień i konserwujemy na zimę(60zł) bo może byc tam problem np woda siedzi nam w progu i progu niema(kochana breja solna).Podobają mnie się nawiewy można kombinowac z usawieniem bo środkowe centralne owiewaja nam szybe przednia.Ogólnie dosc mały silnik ja mam 1.1l trzeba w dni chłodne chwile zagrzac na postoju po rozruchu bo załaczene grzania oraz wychładzanie poprzez pęd powietrza przy ruchu(chlodnica),powoduje ze pali wiecej.Odpalamy i niegrzejemy jak jest temp.to już czujnik temp,, komputera puszcza no i silnik dostaje niewzbogaconą mieszanke tzn. mniej etyliny wiecej tlenu.To tak samo jak automatyczne ssanie,sterowane jest to temperaturą silnika.Ale jest sposób-czesciowo zakrywamy chlodnice porzez np. tekturę i jest jazda.Ja w punciaku nie mam wskazań temperatury silnika na zegarach,tak dała fabryka.Jest za to kontrolka ....za wysokiej temp. Teraz dostawiam wskaznik faktycznej temp. na diodach led to proste polecam.Czyli grzanie w środku ;) poprostu słabe.Fajne autko:)

Biegi długie da rade.

Wyciszenie można śmiało sobie poprawic dokladamy dywaniki ze szrotu (za darmo na wagę)i jest cichutenko,tłumik ma tendencje do gulgotania ale to na wolnych obr. Punciak mógłby byc nieco sztywniejszy ,ale progi na polskich drogach wystepują a autko mietko przelatuje.

Ładna linia nadwozia ,przestrzeń na te gabaryty samochodu jest supcio.Posiadam regulacje kierownicy oraz reg.wysokości fotela kierowcy,a nawet bajer reg.podparcia cześci środkowej pleców.

Spoko.

Spoko,trzeba się zoriętowac jak to z tylńim słupkiem .Słyszałem opinie ze bywa mylące pojecie martwy punkt.Jak dla mnie to odnalazłem się ,da się jechac.

Tak sobie.