Opinia Fiat Punto II 1.9 80KM (olej napędowy) coupe 2002r., ocena użytkownika (21a5)

Fiat Punto II 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

data oceny: 2011-02-16

Silnik nie najnowszy więc i spalanie nie dorówna najnowszym produkcjom. Jednak biorąc pod uwagę jego lata i ilość przejechanych km (140k) dla mnie ok.

Przede wszystkim czy nie ma wycieków, obić karoserii.

Starać się nie zaliczać każdej dziury bo zawieszenie jest dosyć delikatne i można się szybko narazić na wymianę wahaczy czy amorków. Nie warto także dociskać pedału gazu "do dechy" bo można się niemiło zdziwić po spojrzeniu na wskaźnik paliwa w baku :)

Każdemu, kto nie ma wymagań "z nieba" a ceni sobie niezawodność i niedrogą eksploatację.

Autko praktycznie bezawaryjne - wymiana tylko tego co się naturalnie zużywa (klocki, tarcze no i teraz mi doszły świece żarowe). Ogólnie - autko niezawodne. Co do miejsca - spokojnie z żoną i dzieckiem "pakujemy się" jak mamy jakiś wyjazd np. na wakacje. Jak na swoją klasę - dla mnie super.

Wspomaganie [City] - bajka. Można obracać na postoju jednym palcem. Zawieszenie dosyć twarde no ale jak na takie auto nie można wymagać komfortu rodem z pneumatyki z C5, ogólnie układ kierowniczy ok, promień skrętu mógłby być większy (jak miałem Sienę to robiła mniejsze łuki mimo większych rozmiarów).

Nie jestem typem rajdowca, auta używam do spokojnej jazdy miejskiej. Do napędu nie mogę mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. Jak trzeba "przycisnąć" autko zbiera się błyskawicznie (a ma już 9 lat), motor niezawodny.

Wyciszenie to nie jest najmocniejsza strona ale poziom hałasu mnie osobiście w żaden sposób nie przeszkadza.

Karoseria - zero rdzy - a mam białe autko więc cokolwiek byłoby zaraz widać. Plastiki (głównie z tyłu) skrzypią przy niższych temperaturach.

Jeśli tylko nie jest filtr przeciwpyłkowy zapchany - dmie jak halny :) Minus za piszczący wentylator - chociaż po 9 latach to pewnie łożyska powiedziały już papa i dlatego...

Nie mam zastrzeżeń.

Podobno w tym modelu świruje - ja osobiście nie mam problemu. Parę razy zdarzyło mi się, że mimo wyłączenia włącznika świateł gasło jedno a drugie po paru sekundach :) , ale dla mnie to żaden problem

Zaprzyjaźniony mechanik naprawia mi auto praktycznie za darmo, więc mogę tylko powiedzieć, że części nie są drogie.

Skrzypienie plastików niekiedy wkurza, chociaż ja się już do tego przyzwyczaiłem.

Silnik bezapelacyjnie jest najsilniejszym punktem tego modelu. Oprócz tego pochwała należy się też za karoserię (po modelu Punto I Fiat chyba sobie temat mocno przemyślał) oraz za bezawaryjność. Gdyby nie nasze "piękne" polskie drogi, przypuszczam, że tylko lałbym paliwo i jeździł.