Opinia Fiat Punto sport 1.9 jtd 115KM (olej napędowy) coupe 2002r., ocena użytkownika (kty)

Fiat Punto sport 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.9 jtd 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-07-31

u mnie spalanie było specyficzne. trasę 400km potrafiłem ogarnąć przy spalaniu 4l/100km, jednak było to przy ciągłej prędkości 90-100km/h, na ogół jednak trasy robiłem przy prędkościach 140-180 i wtedy spalanie było rzędu 6-7l.. w mieście też raczej wolno nie jeździłem więcj około 8l...

na pracę silnika, na elektronikę czy wszystko działa, ile oleju bierze (mój nic, tylko płaciłem za co półroczną wymianę), jak turbina chodzi.

ogólnie to nie bierze ani wody, ani oleju, ani nic nie cieknie... nie było żadnego problemu, żeby wyjść z pracy i od tak sobie pojechać nad morze... nie trzeba było w ogóle przygotowywać do tego samochodu..

auto trochę kobiece jednak poleciłbym je (w takim stanie jak ja miałem) większości znajomym co mają ograniczoną ilość pieniędzy, a chcą mieć coś ciekawego.

samochód na plus. duża moc jak na tak mały samochód (1100kg) więc dużo przyjemności z jazdy, szczególnie po trasie.. rekord warszawa gdańsk 2:40h punto;) heh.

super się parkuje samochodem, jest zwrotny, ma funkcję "city" szczególnie dobra dla kobiet, bo włącza się podwójne wspomaganie, więc ze skręcaniem nie ma problemów. Hamulce są bardzo dobre, abs działa wtedy kiedy trzeba. Generalnie na plus.

Jak na samochód tej klasy, silnik 1.9 daje dużo radości z jazdy. Na trasie wyprzedzić tira na 5 biegu przy prędkości 100 km to nie problem.. choć na ogół lepiej robić to na 4, jednak bardzo dynamiczny silnik i może być niezłą niespodzianką dla innych kierowców, szczególnie na polskich drogach.

W samochodzie jest cicho, do tego wystarczy włączyć delikatnie radio, a w ogóle już nie słychać co się dzieje na zewnątrz. Silnik nie terkocze przesadnie, jest ok.

klimatyzacja sprawuje się bardzo dobrze, ogrzewanie jak w większości samochodów, trzeba trochę poczekać za nim się samochód nagrzeje...

w jednym z bocznych lusterek gorzej widać.. już nie pamiętam czy prawym czy lewym, ale tak to ok.

jeździłem w takie ulewy, a nigdy żadnych problemów z zalaną elektroniką... nigdy. poza tym nigdy mi nie zgasł sam z siebie, nigdy nie miałem problemów z odpaleniem, zawsze.. podkreślam zawsze odpalał za 1 razem.

części fiatowskie są raczej drogie niestety i mało zamienników.