Opinia Fiat Seicento (600) 0.9 39KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (rtq)

Fiat Seicento (600) 1998r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-03-09

Spalanie w mieście jest dla mnie zbyt duże jak na taki mały slnik. Niewiele mniejsze niż w mocniejszym silniku 1.1 fire. W trasie jest ok jeżeli jechać w miarę oszczędnie.

Odpowiedź:Raczej nie

Osobą potrzebującym małe auto do miasta o łatwym parkowaniu.

Jeżeli Seicento to tylko z silnikiem 1.1 fire. Zamiast SC 900 wolałbym Tico z lepszym silnikiem i lepszą niezawodnością. Samochód dość awaryjny ale nigdy nie miałem problemów z dostępnością części czy zbyt wygórowaną ceną.

Prowadzenie bez zarzutu. Hamulce są wg. mnie zbyt słabe. Tylko zaraz po wymianie tarczy i klocków są wystarczające.Parkowanie - bajka.

Elastyczność przeciętna. Jeżeli chcesz wyprzedić sprawnie TIR-a trzeba żyłować silnik na trójce. Silnik jest wg. mnie zbyt słaby (słabszy niż np. w Tico) na dodatek więcej pali .Niewiele mniej niż wersja 1.1 która ma o wiele lepsze przyśpieszenie. Silnik po przekroczeniu 110tys.km. zaczął często niedomagać. Wcześniej zdarzały się również usterki ale do przyjęcia. Skrzynia biegów nie jest zbyt precyzyjną Są czasami problemy z wrzuceniem 5 biegu. Co to przełożeń - jedynka jest zbyt krótka.

Amortyzacja jest dla mnie zadawalająca jak na tę klasę. Fotele są zbyt wąskie i nie trzymają na boki. Wyciszenie jak najbardziej ok.

Z przodu miejsca na prawdę jest pod dostatkiem. Z tuły to już prawdziwa katorga. Mogą tam podróżować tylko dzieci lub osoby dorosłe na którkich trasach. Bagażnik zbyt mały tylko na niewielkie zakupy ale tylne siedzenie świetnie czasem spełnia rolę dodatkowego bagażnika :) Materiały są przeciętnej jakości ale czego się spodziewać w samochodzie ekonomicznym. Minusem również goła blacha w drzwiach (jak we fiacie 126p)

Dla mnie wystarczające choć ma tylko dwa biegi dmuchawy. Jeden przełącznik mi często odpada ale to się wytnie ;)

Widoczność do przodu bezproblemowa. Do tylu już nie bardzo. Bardzo szerokie słupki boczne po bokach i niewielka szyba tylna więc najlepiej parkować przodem. Minus za miniaturowe lustereczka boczne choć to chyba można się przyzwyczaić.

Samochód stał się zbyt awaryjny po przekroczeniu 100tys. km. Na szczęście nie ma żadnych problemów z dostępnością części.