Opinia Fiat Siena 1.6 100KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1998r., ocena użytkownika (6mj)

Fiat Siena 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 100KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-14

na pękniety alternator bo napewno bedzie pęknięty na zużyty rozrusznik jak głośno i ciężko chodzi nawet przy dobrym akumulatorze to też napewno zaraz padnie rdzy raczej nie ma ale mój model był dobrze zakonserowowany

lać dobre paliwo i olej oraz zmieniąć regularnie olej i filtry to tak naprawde rada na długowiecznośc silnika oraz ostrożnie nia zimnym silniku niech sie zagrzeje zanim zaczniesz szaleć.

polecam wszystkim i młodym bez rodziny bo ma super silnik i nie jeden na światłach w ,,super maszyny\\\'\\\' zostanie z tyłu i dla rodziny z dziecmi bo to dośc duży niezawodny samochód jeżeli założyć gaz to bardzo ekonomiczny

dla mnie super za te pieniądze kupując go miałem mieszane uczucia jednak przekonałoem się że to auto jest naprawde niezawodne zrobiłem nim 160000 w 2,5 roku teraz ma 260000 i silniczek pali na dotyk nic nie puka nic nie stuka za te kase to naprawde super autko. jednak lubi aby o nie dbać czyli przeglądy dobre paliwo i olej i wymiana zurzytych elementów na ,,czas'.

bardzo mało stabilny i nieodporny na podmuchy bocznego wiatru trzeba było się do tego przyzwyczaić zawieszenie dośc miękkie i przyjemne układ kierowniczy zbyt mocny ale to przypadłość wszystkich fiacików hamulce choć wentylowane troszke za słabe jak na ten silnik

mało elastyczny silnik ale to przecież 16 zaworówka a one lubią wysokie obroty do 3 tysięcy cieniutko ale powyżej przy odpowiedniej zmianie biegów niejednemu szczęka opadała naprawde zwinny motor i bezawaryjny zrobiłem nim 160000 jak go kupiłem miał 100000 teraz ma 260000 i oprócz materiałów eksploatacyjnych wymieniłem tylko alternator i rozrusznik wg mnie bardzo bezawaryjna jednostka która nigdy mnie nie zawiodła

bardzo miękkie zawieszenie aż za miękkie fotele dośc wygodne jezdziłem nim do francji i plecy dawały dopiero swe oznaki po 14-16 godzinach jazdy więc jest nieżle tylne nie wiem:)wyciszenie jest słabe silnika nie słychać jednak bardzo uciążliwy jest szum wiatru przy większych szybkościach i ciężko się prowadzi przy pełnym obciązeniu nie radze wykonywania żadnych gwałtownych manewrów przy dużej prędkości

przestrzeń z przodu ok siedzi się dość wysoko i jest dobra widoczność z tyłu chyba nie ma za wiele miejsca ale cóż się dziwić bagażnik ogromny jak na to auto i choć miałem butle przy fotelu tylnym 40 l. to i tak pozostawała masa miejsca tylko ograniczał dostęp do niego wysoki próg i mały otwór karoseria jak karoseria nie ładna nie brzydka taka sobie rzecz gustu

ogrzewanie ok dośc szybko auto się rozgrzewa jednak aby odparować szyby przy deszczu trzeba uchylić okno bo nie wyrabia

z przodu ok siedzi się wysoko i wszystko fajnie widać do tyłu jednak tragedia parkowanie tzw koperta tylko na wyczucie bo nic nie widać w lusterkach a co do samych lusterek to są dość duże i dobrze w nich widać

boczny wiatr przy dużej prędkości to naprawde ciężkie do przejścia za bardzo się chwieje

największym plusem niewątpliwie jest silnik nie ma co ukrywać poniżej 10 sekund do setki autem za 10tys. zł z 98 roku naprawde rewelka bagażnik podobnie i wytrzymałość i przy tym spalanie gazu 9 l na 100 km inni naprawde się chowają.