Opinia Fiat Stilo 1.9 115KM (olej napędowy) hatchback 2002r., ocena użytkownika (v49)

Fiat Stilo 2002r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-08-31

Spalanie super.

9 na 10. Tak mi się autko podoba, że mój następny samochód to najprawdopodoniej też bedzie fiat.

Bardzo udany zakup. Na początku byłem rozczarowany, dużo musiałem wkładać w auto jednak po czasie stwierdzam, że to były rzeczy eksploatacyjne typu, tarcze, klocki, opony, rozrząd. Generalnie po zakupie auta miałem do renowacji zawieszenie oraz koło pasowe do wymiany co jest standardem w tym roczniku. oprócz tego i delikatnych problemów z elektryką nie odnotowałem nic co by mogło być straszne. Nie twierdzę, że stilo to najlepsza fura. Wiem, że są lepsze jednak stilo ma swoje plusy, których póki co nie oddam. Fantastyczne kierowanie, dociążenie auta co sprawia dobre trzymanie się drogi. Z kilku poślizgów auto same wyszło dzięki kontroli trakcji oraz jak sądzę dociążeniu. Bardzo pasuje mi zawieszenie. Niektórzy twierdzą, że buja za dużo - mi się to podoba, nie przepadam, za twardym zawieszeniem. Duża przestrzeń, wysoko się siedzi - wyżej niż w astrze classic , lexusie is200 czy megance III... Funkcja city - jak dla mnie bomba. Myslę, że to był dobry zakup, jeszcze trochę stilo u mnie zostanie.

Elastyka pierwsza klasa - na 5 biegu mozna jechać już od 40 na godzinę. Dzięki turbo auto ma kopa nawet przy 120 jak się wciśnie pedał do końca. Każdy użytkownik JTD powie to samo.

Mi bardzo pasuje takie zawieszenie jak ma stilo. trochę buja ale to właśnie jego urok. Wyciszenie akurat trochę kuleje. JTD do najcichszych silników nie należy co słychać w kabinie. Dziurki też są słyszalne bardziej niz np w oplach. Ale mimo wszystko oceniam wszystko na plus

Tu trochę stilo łapie minusów - bagażnik niby duży ale zawsze mi go trochę brakuje, z tyłu ludzie czesto mają za mało miejsca na nogi co owocuje przesuwaniem przednich foteli. jakośc materiałów dobra ale nie bardzo dobra. lexus z końca lat 90 jest o przynajmniej 1 ligę wyżej w jakości wykonania. Ale z drugiej strony to jest fiat - cena przestępna więc nie można wymagać jakości merca itd.

Brak zastrzeżeń - wydajna klima - przy upałach ponad 30 stopni - 2 osoby w samochodzie 2 bieg klimy na szybę i samochód jest przyjemny. To samo zimą - 2 bieg - szybko się grzeje. Jak wszystko działa to nawiewy są bardzo wydajne.

Zawsze jak podjadę do świateł to nie widzę ich... muszę się schylać by je dostrzec - jednak mam siedzenie dośc wysoko ustawione. Reszta bez zastrzeżeń. Chciałbym mieś w stilo wyższą przednią szybę :)

Tu jest kiepsko. Dużo błędów komputera. błąd air bagów nie wiadomo skąd. No cóż. Jakieś wady musi mieć.

kosztu napraw są dobre - to jest fiat więc i części nie są drogie.