Opinia Fiat Stilo Active 1.2 80KM (benzyna) hatchback 2003r., ocena użytkownika (s2g)

Fiat Stilo Active 2003r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-03-26

niestety jeżdżę głównie w cyklu miejskim, duże miasto, wieczne korki. Spalanie więc rośnie. Za to na trasie- cudo!

na przebieg i wiek

mojej uwagi nie zwracało praktycznie nic. Po prostu wsiadałam i jechałam- nie musiałam się o nic martwić.

Gdyby produkowali Stilo w dalszym ciągu, już dziś pobiegłabym je kupić. Żal mi będzie się rozstawać z moim Fiacikiem.

samochód prowadzi się lekko, b.dobrze działa wspomaganie city , co ułatwia manewry na parkingu , przy zwiększaniu prędkości kierownica automatycznie "usztywnia się", mankamentem są zdarzające się piski przy hamowaniu

1,2 to zbyt mały silnik jak na taką masę, nie dziwię się, że się z niego wycofano. W zw.z tym przyspieszenie na wyższych biegach kiepskie, natomiast wręcz rewelacyjny odrzut z "dwójki" czy "trójki" (czasem i większemu i mocniejszemu koledze można sprawnie wcisnąć się pod nos:-)). Zaskakująco dobra praca skrzyni biegów, biegi b.lekko wchodzą, silnik nawet przy niskiej prędkości nie dławi się na "trójce". Pozytywem jest szósty bieg, jedzie się na nim płynnie i cichutko

Auto znakomite na "dziury". Zapewnia wyższy komfort, niż samochody innych marek, w tej samej klasie. Nie dobija na nierównościach, nierówności nie przenoszą się na koło kierownicy. B.stabilny. Zbyt mały silnik, aby jazda z kompletem pasażerów była komfortowa. Wyciszenie o.k Wbrew obiegowym opiniom nic nie skrzypi, plastiki zachowują się należycie.

Wystarczająco wiele miejsca na nogi z przodu. Fotel kierowcy można bez problemu ustawić tak, by zapewniał pozycję wygodną i dobrą widoczność. Z tyłu już nieco gorzej, ale tylko nieco- w końcu to hatchback. Obsługa wręcz intuicyjna, czytanie instrukcji zbędne. Doskonały wyświetlacz komputera i świetne komunikaty. Tylko to co niezbędne, bez rozpraszania uwagi kierowcy.Bagażnik- rewelacja. Da się tym przewieźć niemal wszystko- nawet większe gabaryty przy przeprowadzkach (kanapa tylna składa się prawie do poziomu podłogi). Wykończenie takie sobie wizualnie, choć jakościowo bez zarzutu. Moje auto ma 7 lat- tapicerka wygląda jak nowa, podobnie elementy plastikowe. Zero korozji, lakier nie matowieje (metalic).

tak sobie.Zimą potrzeba trochę czasu na rozgraznie, latem gorąco (niestety nie mam klimatyzacji- znów ten mini silniczek:-)

lusterka mogłby być większe, ale można szybko się przyzwyczaić do przodu widoczność super, do tyłu- też bez specjalnych zastrzeżeń

paliły się kontrolki airbagu kierowcy. Po wymianie jakiejś tam centralki problem ustał

Bzdura, że wszystkie fiaty są usterkowe. Moje Stilo to wręcz modelowy przykład, że tak nie jest. Rewelacyjny samochód- przez 7 lat użytkowania (a było nabyte jako używane)tylko wymiana klocków hamulcowych i płynów, robione były amortyzatory (usunięcie usterki w zakresie centralki airbag w ramach gwarancji). Akumulator do dziś oryginalny.

Auto, które ładnie się prezentuje, ma fajną sylwetkę , podoba mi się nawet dzisiaj. Stabilne w prowadzeniu, komfortowe i wygodne. Nigdy mnie nie zawiodło, po prostu się nie psuje (odpukać !).Niskie koszty użytkowania, samochód b.funkcjonalny . POLECAM!