Opinia Fiat Tipo 1,4 i.e. 1.4 digiplex 2 70KM (benzyna) hatchback 1992r., ocena użytkownika (s7h)

Fiat Tipo 1,4 i.e. 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 digiplex 2 70KM (benzyna)

data oceny: 2010-04-19

Tu nie żartuję. Jak pisałem wcześniej jak kto dba tak ma. Na bieżąco wszystko wymieniane, odpowiedni stan ogumienia, zawieszenie, oleje płyny uszczelki paski. Nie ma się co oszukiwac, wszystkie te czynniki mają wpływ na spalanie. Pozostaje również temat nogi na pedale gazu, ale to już kwestia użytkownika. Jednym słowem JAK KTO DBA I JAK JEŹDZI TAK MU PALI

Przed zakupem radzę przyjrzec się zawieszeniu, elektryce i blacharce.

Dbac i nie szalec to nie auto wyścigowe. Na pewno się odwdzięczy.

Nikomu, aut się nie poleca.

Ogólnie OK.

Auto prowadzi się nawet całkiem dobrze. Układ kierowniczy bez wspomagania (taki mam ja) do bani, można nie chodzic na siłownię, biceps urośnie. Przed hamowaniem pomyśl, ja generalnie polecam zmianę na tarcze 256mm te 240mm hamują chyba tylko dla zabawy. Parkowanie - przyjemne tylko ze wspomaganiem.

Silnik muszę powiedziec nawet dośc elastyczny. Biegi wchodzą dobrze, ładnie wkręca się w obroty, ale przy wyprzedaniu raczej doradzam zmianę biegu na niższy. Silnik jak silnik sie dba to sie jeździ.

Resorowanie ok jak się ma sprawne zawieszenie. Fotele !!!!! Ja osobiście czuje się jak na fotelu w domu, a przy tym w miarę dobre trzymanie boczne (chciałbym nadmienic że mam fotel regulowany w 3 płaszczyznach + trzymanie boczne i podparcie kręgosłupa). Komplet pasażerów + silnik 1,4 = elastycznośc jazdy jak cc700. Co do wyciszenia to głośno jak diabli powyżej 100-110 km/h.

Naprawdę sporo miejsca. Obsługa urządzeń ok. Bagażnik jak na gabaryty samochodu znośny. Plastik fantastik. Karoseria bez ocynku i tak się nieźle trzyma o ile auto bezwypadkowe. P.S. TYLNA KLAPA NIGDY NIE PRZERDZEWIEJE JEST Z TWORZYWA.

W zimę bez zasłonięcia chłodnicy można zapomniec o temperaturze silnika w okolicach 90. Przez co słabo grzeje.

No dosłownie akwarium. Lusterka dosyc spore.

Broń boże myc komorę silnika, na wymieniałem się elektryki !!! Co do elektroniki raz po raz siada opornik dmuchawy (ale to tania imprezka), Ogulnie to powinienem byc zadowolony, mam pełną elektrykę (szyby, szyber, lusterka), lampki, żaróweczki w tablicy rzadko kiedy się przepalają.

Wymiana wszystkiego była oczywiście po zakupie, kto kupuje i wierzy że wszystko było wymieniane. Co do awaryjności to szczegulnie trzeba zwrócic uwagę na zawieszenie z przodu (nie na nasze drogi). Co do kosztów naprawy jak coś walnie to przynajmniej więcej w kieszeni zostanie niż u konkurencji.

jak wyżej

Wiedziałem co biorę, trochę wcześniej jeździłem.

Michał