Opinia Fiat Doblo 1,9 JTD SX 1.9 101KM (olej napędowy) mini-van 2004r., ocena użytkownika (24s1)

Fiat Doblo 1,9 JTD SX 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: mini-van

data oceny: 2014-12-28

Komputer pokazuje 16-18 a faktycznie przy tankowaniach ;pod korek" wychodzi 5,3-6,5 z przyczepą i jednym koniem 8,5 ON.

BYSTRE oko kupującego wystarczy!!!

Zamek drzwi tylnych !!wybicie szyby w przedziale bagażowym to tylko kwestia czasu,a najlepiej wcześniej zdemontować kratkę (jeśli posiada).

Osobom oszczędnym i praktycznym, Auto dla rodziny i firmy

Posiadam go 5 lat i nigdy tak długo jednego auta nie miałem a miałem ich 36 szt.i nie planuję sprzedaży ,to świadczy o jego funkcjonalności. usterki oczywiście są irytujące i były(sprzęgło,rozrząd,hamulce,łozyska,rozrusznik,wtryskiwacze,szyba czołowa 3szt.iinne pierdołki)ale przebieg jest i muszą być naprawy.Zdecydowana większość napraw jest zanotowana w ks.serwisowej wraz z przebiegiem i martwi mnie co powie kiedyś kupujący,chyba że;DIABLO"ma u mnie dożywocie! Pozdrawiam użytkowników Doblo, Ja jestem baaaardzo zadowolony.

Świetnie się prowadzi,nie jest to limuzyna ale jest OK,tylne zawieszenie to dwa resory (niezniszczalne),w końcu Doblo to połączenie osobówki z dostawczakiem

Silnik 1,9 JTD to coś niesamowitego-rewelacja,wystarczy porównać w ilu modelach Fiata go montowali i jak długo.W moim przypadku to 10-ty fiat ale pierwszy który NIE bierze oleju!!

Jazda staje się całkiem komfortowa po obciążeniu ok.200 kg,ale nie zawsze pasuje wozić balast więc ja po kolejnej zmianie opon zamontowałem opony o wysokim profilu 175/80/14 i wyraznie odczułem lepszy komfort

Swoboda ruchu w tym aucie jest OGROMNA !!

Kabina 5-cio osobowa dłuuuugo się nagrzewa,wymieniłem termostat i nadal tak samo ale latem (bez klimy)uchylam sześć szyb i nie narzekam.

Widoczność wszechstronna doskonała a lusterka zewnętrzne-rewelacja.

Słaby punkt,alternator 3 szt.wymiana oraz czujnik poł.wału 2 szt.

Naprawy przeważnie w serwisie Fiat Topole/k.Chojnic Właściciel trochę mruk ale mechanicy na poziomie!!!

Bardzo delikatna kierownica nadmiernie szybko się wyciera,bardzo długo się nagrzewa wnętrze-zimą.