Opinia Ford Focus C-Max Trend 1.8 116KM (olej napędowy) van 2006r., ocena użytkownika (w1v)

Ford Focus C-Max Trend 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2011-01-22

pomiar podaje z okresu ZIMA, Latem dużo lepiej miasto nawet poniżej 7.5 trasa 5.0 mieszany 5.8

ma być Serwisowme i Zadbane, ważne na jakim paliwie było jeżdżone, silnik nie lubi byle jkakiego paliwa jeżdzę na shellu, czasem orlen statoil

Dodrej jakości Paliwo Nie polecam w teren mały prześwit łatwo się zawieśić na dziurach.

Każdemu szczególnie rodzinkom 2+2

No cóż WADY Elastyczność I i II bieg ale dotyczy tylko jazdy miejskiej a szczególnie w korkach. Pomysł na tylną Pólkę i jej Jakość pozostawiam ocenie pozostałych użytkowników jak dla mnie minus. Zaletą autka jest to że właściwie tylko do tego mogę się tak naprawdę "przyczepić".

Uważam że układ jezdny to największy PLUS tego auta, auto przyklejone do drogi, komfortowa jazda, regulowana moc wspomagania układu kierowniczego(opony zimowe -zima, lato-letnie)

nie jest idealnie jak na moje "oko" delikatnie odczuwalny niedobór mocy na niskich obrotach <1500 obr (ale to diesel 1.8 tak ma być) i to co mnie wkurza elastyczność na biegu I i II. I bieg za krótki, a II szarpie na wolnych obrotach jak ktoś jeździ w miejskich korkach wie o co biega (wcześniej jeździłem Vectra i Sunny tego się nie czuło). Powyższe mankamenty autko nadrabia i pięknie się odpłaca po za miejskimi korkami a tu już czysta przyjemność elastyczny,MRUCZĄCY, współgrający i DYNAMICZNY. I warto moim zdaniem to podkreślić OLEJ(syntetyk-castrol) bez dolewek od wymiany do wymiany oleju!.

Same plusy jak dla mnie wyjątek stanowi tylna półka, wręcz niedopasowana, słaba, wszystko mi spada do bagażnika, sorry ale jakby nie z tego auta tu minus dla FORDA.

Bez rewelki ale też ciężko się do czegoś przyczepić. Rodzinny VAN-ik 2+2 i zwierzak to mój typ dla tego auta

Patent Forda z włanczającą się klimą w przypadku osuszania szyb wymaga przyzwyczajenia się i nie daj boże jakiejs awarii w czasie deszczu bo postój murowany.

Trochę zasłaniają przednie słupki ale to w końcu VAN.

Na razie tylko wymiana 2xżarówka "odpukać". Oby tak dalej.

No cóż kupiłem zadbane i serwisowane a za to auto nie generuje "na razie" żadnych problemów

Tylna PÓLKA, Parowanie szyb, elastyczność I i II biegu w cyklu miejskim

Duży PLUS dla FORDA, to mój pierwszy FORD