Opinia Ford S-Max platinum x 2.0 duratec he 145KM (benzyna) van 2009r., ocena użytkownika (gn8)

Ford S-Max platinum x 2009r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.0 duratec he 145KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-07

Praktycznie nie miałem okazji sprawdzić spalania na trasie więc podaje tylko jazdę miejską,Pozostałe średnie wpisałem według danych fabrycznych.Auto jest nie dotarte,a mój styl jazdy spokojny.Do 11 litrów podawanych przez producenta mam nadzieję że nigdy nie dojdę. Cała sztuka polega na jeżdzie płynnej co nie znaczy ślamazarnej.

Właśnie na detale i szczegóły bo po co póżniej poprawiać samemu lub upominać się w serwisie.

Trudno mi powiedzieć.Nie mam uwag.

Tym co nie chcą vana ,ale potrzebują dużo przestrzeni i miejsca na bagaż.

Przede wszystkim jest to kombivan.Jak chcecie vana kupcie Galaxy czy inny model tego segmentu. Ja typowego vana nie chciałem dlatego mam s-maxa. Jak chcecie świetny komfort,też wybieżcie co innego {Francuza?}bo ten samochód świetnie sie prowadzi ale kosztem komfortu chyba że zamówicie opcję zmiennego zawieszenia.Brak koła zapasowego i trzeba sie liczyc z ewentualnym zakupem dojazdówki.

To auto nadspodziewanie dobrze się prowadzi i trzyma drogi. Jak na swoje gabaryty a przede wszystkim wysokość jest bardzo "posłuszne" kierowcy. Niestety przy parkowaniu trzeba być ostrożnym bo np.przedniej maski w ogóle nie widać i dlatego zdecydowanie polecam czujniki tak z tyłu jak i z przodu.

Ten silnik wybrałem po długich wahaniach.Da się jeżdzić, choć na niskich obrotach jest po prostu słaby.Ideałem byłby 2.5l turbo,ale finansowo dla mnie nie do przeskoczenia. Diesel też drogi choć mało pali,a do tego często awaryjny i drogi w obsłudze.Jak sie dowiedziałem ,że znajomy musiał zapłacić za filtr DPF w Toyocie Avensis aż 6000 zł. to zobaczyłem jak szybko wyparowują oszczędności na paliwie.

Można powiedzieć że wszystko jest ok. poza jednym. Słabo wybiera nierówności poprzeczne. Czuje się je i słyszy.

Miejsca w tym aucie nie brakuje. Ale nazywanie go vanem to jednak nadużycie. To kombivan o fajnej potężnej sylwetce.Siedzenia z tyłu dla osób tęgich mogą być za wąskie. Za to składaja i rozkładaja się łatwo i szybko.Ma trochę schowków i pseudo schowków w ilości wystarczajacej.Materiały średniej jakości. Straszenie skomplikowaną obsługą conversa+ jest mocno przesadzone.

Ani rewelacji,ani rażących uchybień w tej kwestii nie stwierdziłem. Jednak nawiewy górne na tył są mało wydajne. Trzeba przymknąć inne zbędne wtedy lepiej wiej z tyłu.Przydałby się nawiew niezależny. Klima nie za mocna. Nie wzięli poprawki na tak duże wnętrze.

Jedyny poważny mankament to podwójne słupki z przodu. Ładnie to wygląda ,ale ogranicza widoczność.Trzeba czasem szyją pokręcić aby przez nie coś zobaczyć.Do tyłu jak to w kombiaku.Szyba daleko ale dla mnie to nie problem.Za to lusterka to bajka. Duże i pokazuja prawie wszystko.W lewym praktycznie nie ma martwego punktu.Dlaczego nie dali identycznego z prwawej?

Nie wiem jak ocenić bo nic złego sie nie dzieje .Po prostu działa. Dziwne są tylko jakieś odgłosy jej pracy w desce rozdzielczej po wyłączeniu auta. Coś tam sobie pomruczy cichuteńko i po jakiś czasie przestaje. Pewnie tak ma być.Opcja ze światłami skandynawskimi to chyba zły pomysł i raczej będe chciał to zmienić.Inne oświetlenie ok.choć w bagażniku jedna lampka to za mało.

Nic się nie zadziało,ale przy takim przebiegu nie miało prawa.Natomiast znajduję jakieś drobne niedoróbki co świadczy o "masówce" jaka odbywa się przy produkcji samochodów.

To nic to są liczne drobiazgi ,które na prawdę są bardzo proste do usunięcia tylko producentowi się nie chciało lub "nie miał czasu".Druga rzecz to za wolna praca wycieraczek w pozycji najszybszej. Może ten typ tak ma ,ale w czasie ulewy ciężko im nadążyć ze zgarnianiem wody.

To wyróżnia s-maxa wśród jemu podobnych {vanowatych} i jest jego najmocniejsza strona. Oczywiscie ciekawy wyglad również.Osoby mające wersję 2.5l turbo pewnie dodałyby że silnik,bo słyszałem że jest rewelacyjny.