Opinia Ford Escort 1.4 75KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (24gs)

Ford Escort 1995r. - opinia użytkownika

data oceny: 2014-06-04

Zaznaczyłem 16 l bo zimą gdy miałem mały odcinek do przejechania to skończyłem liczyć spalanie na 15 l - w lato też możemy dobić do tylu , jednak wiadomo że gdy silnik się zagrzeje i automatyczne ssanie się wyłączy to mamy mniejsze spalanie . Jednak że mam ciężką nogę ( i to bardzo) . Na trasie najmniejsze spalanie przeze mnie zanotowane to 5,4 l / 100km trasa Chełm - Poznań - Kołobrzeg

Warto , a nawet trzeba patrzyć na karoserią , escorty lubią gnić i rdzewieć , warto też popatrzeć czy nie był pukany - krzywo spasowane elementy

łączniki stabilizatorów się psują - pewnie przez drogi i szybką jazdę , po roku mam je do wymiany . Warto obserwować wszystkie zadrapania itp żeby nagle nie okazało się że mamy rzewiaka a nie escorta . Warto też się przyjrzeć progom - te to lubią rdzewieć w moim nie mogę go już na oryginalny lewarek wstawić wo wtedy che wejść do środka podłogą.

Osobom które chcą niezawodne auta za niewielką cenę

jest niezawodny , tani i elastyczny , idealny dla studenta .

Bardzo pięknie się prowadzi , nie wyrzuca z zakrętów , jednak jeśli chcemy pojeździć bokiem - to też się da , odpowiednio ręcznym manewrując ( niema tak jak w tylnonapędowym BMW , ale zabawa zimą też jest przednia)

Zależnie od obrotów , jak go kręcimy do 6000 obr/min to wrzucamy następny bieg akurat na 4500 czyli gdy mamy największą moc - 75KM wtedy nawet nieźle przyśpiesza , jak na taki mały silniczek ( ale pali nawet powyżej 15 l/100 km w mieście)

Zawieszenie raczej miękkie i wygodne , całkiem przyjemnie się jedzie 1200 km nawet po naszych drogach , w wersji sedan jest miejsce bagażu i pasażerów , jednak gdy mamy komplet z tyłu to zmniejsza się drastycznie widoczność w lusterku środkowym

Karoseria lubi rdzewieć , a zderzaki są kruche , jednak całe auto jest debilo odporne , ciężko coś zniszczyć , a gdy nawet to już zrobimy , to łatwo to naprawić ( i w miarę tanio)

Zależnie od temperatury silnika , cóż przy - 25*C jest już problem na zimnym , ale jak jest już ciepły silnik to problem znika . Ciepło łatwo się rozprowadza po wnętrzu auta.

Czasem trzeba uważać na belkę tylną ( łączenie dachu z resztą ) bo na niektórych ( rzadko występujących u nas) wyjazdach/ zakrętach , możemy nie widzieć innego auta , ale poza tym wszystko w porządku .

Całą elektryka działa bez zarzutów .

Nigdy mnie nie zawiódł , spokojnie można mieć popsuty wahacz (wygięty) i dojeżdżać , natomiast jego koszt to 108 PLN z przesyłką , a wymiana w warsztacie to ok 40 PLN , wymienić łączniki stabilizatora możemy bez potrzeby specjalistycznego sprzętu ( łomik , lewarek , klucz oczkowy i imbusowy ) , generalnie ciężko coś zamontować nie tak.

Naprawdę jest niezawodny

Szymon