Opinia Ford Escort 1.4 75KM (benzyna+gaz) hatchback 1991r., ocena użytkownika (yz7)

Ford Escort 1991r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 75KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-18

liczba wyświetleń: 2070

instalascję gazową założyłem w 2003r.i do tej pory nie sprawia problemów może dla tego że jest serwisowana zgodnie z książką inst. drugiej generacji BRC

po prostu dbać i wymieniać na czas wszystkie części eksplaatacyjne

na pewno rodzinie tak jak moja 2+2 niedrogi w utrzymaniu i bardzo pojemny

bardzo miłe było jego posiadanie naprawdę jak się dba o auto to potrafi się odwdzieczyć przez te 15 lat nie zawiódł mne na drodze i nie sprawiał żadnych problemów nawet teraz po sprzedaży nowy własciciel jest zadowolony z tego 19 letniego auta.z tego powodu kupiłem nastepnego forda lecz już nie escorta ale c-maxa mam nadzieję że bedzie sie spisywał tak samo dobrze jak jego poprzednik

żadnych problemów z układem kierowniczym przekładnie kierowniczą wymieniłem dopiero po 12 latach końcówki drążków i stbilizatory oraz pozostałe elementy chyba 2 razy przez te 15 lat użytkowania

co można wymagać od silnika 1.4 itak bardzo dobrze sie spisywał żadnych powaznych usterek i do tej pory jeżdzi choć 7lat już na gazie

jak to przy escortach to rdza wyłazi przy korku wlewu paliwa oraz tylnych nadkolach no i po czasie także bierze progi jednak tanim kosztem to naprawiłem po za tym jest wygodny i ma pjemny bagaznik wykończenie jak na tamte czasy to nic do zarzucenia i po tylu latach nadal wyglada dobrze

ogrzewanie i nawiewy ok wentylacja tylko w upały nie daje rady ale to kazde auto bez klimy tak ma choc otwarte okna i szyber to troche poprawi

nie miałem poważnych awarii z elektryką wymieniłem raz skrzynkę bezpieczników i przełącznik zespolony elektroniki prawie nie ma to nie ma co pisać

tylko wymiany eksplaatacyjne to co pamiętam z zepsutych części to skrzynka bezpieczników ,przełącznik zespolony,silnik krokowy,sonda lambda