Opinia Ford Escort Avant 1.6 16V 90KM (benzyna) kombi 1996r., ocena użytkownika (6fq)

Ford Escort Avant 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 90KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-13

Stan zawieszenia i układu kierowniczego, chyba że cena auta jak w moim przypadku takie wymiany uwzględnia. Stan amortyzatorów bo rozchuśtane auto trudno pod kontrolą zatrzymać. Suchość silnika, skrzyni biegów i układu hamulcowego. Stan akumulatora i alternatora. Zewnętrzny mechanizm zmiany biegów. Stan przegubów półosi i osłon gumowych.

Na początku co 500 km. kontrolować stan oleju i innych płynów co może świadczyć o stopniu zużycia podzespołów samochodu. Na wolnej drodze przeprowadzić próbę hamulców przy różnych prędkościach by poznać jak się zachowuje. Kiedy wszystko jest dobrze, przegląd i wymiana oleju co 10 tys. km co 3 - 4 lata wymiana płynu hamulcowego i chłodzącego w/g potrzeb. Lać paliwo do 55 l. i jeździć, jeździć, jeździć.

Usługodawcom, Młodym małżeństwom z miejscem na wózek dziecięcy.

Kupiłem samochód z przebiegiem 100250 km po naszych drogach krajowych. Samochód jest w wersji podstawowej co w tym wieku chroni przed denerwującymi usterkami. Elementy które wymieniłem poza wachaczemi przeszlyby nie jeden przegląd techniczy, ale patrząc na nasze drogi pełne dziur i kolein, przed zimą chciałem mieć samochód w pełni sprawny. Gdybym miał go zamienić to najbardziej mi odpowiada pod względem obciążenia, pojemności bagażnika, osiągów jego brat nowy FORD FOCUS KOMBI 1.6 benzyna.

Mam Escorta od czerwca 2007 r. Przejechałem 15 tys km. Na dzień dobry wymieniłem wachaczze a w październiku maglownicę, tarcze, klocki, bębny i szczęki układu hamulcowego. przy 120 tys. przebiegu planuję wymianę rozrządu (ok. 600,00 zł). Pojazd ze wszystkimi wymianami kosztował mnie nieco ponad 7500,00 zł stosując oczywiście nowe zamienniki części. Nowy ten model koszztował w salonie 40 tys zł. Mam w pełni sprawny samochód za nieduże pieniądze. Średnie spalanie z przewagą w trasie poniżej 7 l./100km z przewagą w mieście 8,0 - 8,5 l./100km Zimą - do 9,0 w mieście. Nie jeżdżę wolno, ale płynnie. Nie palę opon na skrzyżowaniach bo taki samochód ma określone przeznaczenie. Ma doweźć przy rozsądnych kosztach. Jestem zadowolony i następnym pojezdem również będzie Ford.

Przydałoby się jeszcze marę rumaków bo przyspieszenie 80-100 km/h na piątym biegu jest trochę słabe, ale IV bieg radzi sobie bez protestów już od 50 do 170 km/h. co przy naszych ciasnych zatłoczonych drogach jest zbawieniem. Wcześniej miałem CLIO z czterobiegowym automatem. Tutaj też rzadko sięgam do lewarka.

Jak na kombi (z roletą) jest w miarę cicho. Ten silnik nie jest wysilony i można swobodnie rozmawiac z pasażerami tylnej kanapy czy słuchać radia. Obciążenie nie robi na nim wrażenia, prowadzi śię jednakowo pewnie

Jakość materiałów wykończeniowych nie najlepsza, ale zużywa się w niewielkim stopniu. Jak na 12 lat, nie ma co narzekać.

Zimą wnętrze mogłoby rozgrzewać się trochę szybcie, W CLIO automat 1,4 dmuchało mi gorącym powietrzem już po 1 - 1,5 km przebiegu.

Przydałaby się nieco szersza osłona p/słoneczna. Przy czystym niebie nie ma się czym zasłonić przy wschodzie i zachodzie słońca.

Ford trochę długo rozgrzewa wnętrze jest to mały problem zwłaszcza gdy przednia szyba jest zamarznięta i nadmuch powietrza na szybę po zimnym rozruchu niewiele daje.

Jestem 3-cim właścicielem i zawsze nabycie pojazdu używanego jest obciążone ryzykiem. Ten samochód nie sprawia niespodzianek i jest zawsze gotowy do drogi niewżne czy to będzie 2 czy 1000 km. Jedzie tam i z powrotem.