Opinia Ford Escort Ghia 1.6 16 V 90KM (benzyna+gaz) hatchback 1998r., ocena użytkownika (6ct)

Ford Escort Ghia 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16 V 90KM (benzyna+gaz)

przebieg: 105 km

data oceny: 2008-02-13

Odpowiedź:Raczej nie

Wbrew pozorom.., im więcej zauważymy części wymienionych, tym lepiej. Pomijam oczywiście kwestię karoserii z przodu i tyłu, bo to - jak wiemy - może świadczyć o wypadkowej przeszłości auta.

Jeśli mamy alufelgi, to trzeba być wyczulonym na buczenie kół. Niestety, częsta wymiana łożysk będzie wliczona co roku w budżet heh.. Jeśli nigdy nie było problemów z wyciekiem płynu wspomagania, to będą.., lepiej tego czasem doglądać. Trzeba kontrolować podwozie, a silnikiem.. można się nie przejmować, będzie sobie spokojnie turkotał bez ingerencji mechanika.

Wbrew pozorom awaryjności, na trasie jest dobry, ekonomiczny i nigdy się nim nie rozkraczyłem na drodze. Nadaje się na dłuższe trasy, byle nie za często.

Trochę przymulony, ale za to ekonomiczny, bo spalanie gazu nie jest duże. Silnik jest bezawaryjny, ale podwozie to jedna, wielka tragedia. Nieocynkowane blachy szybko o sobie przypominają. Brak regulacji kierownicy nie przeszkadza nawet mniejszemu kierowcy w znalezieniu sobie wygodnej pozycji.

Każde nowe auto jest cool, a staroć jest bee.., że się tak wyrażę. Mój escort ma 10 lat i jeśli chodzi o prowadzenie auta, to nie mam mu wiele do zarzucenia. No.., powyżej 140 h/g zaczyna się bujać lekko jak amfibia i wrażenie jest braku kontroli nad kierownicą, ale to tylko złudzenie. Szybko pada ręczny hamulec, lepiej używać go jak najmniej.

No niestety.., o tym wozie nie da się za wiele dobrego powiedzieć. Wyje na wysokich obrotach niemiłosiernie i jest wybitnie przymulony, przyspieszenie ma słabe, ale.. może mi się tylko tak wydaje.

Amortyzatory padają dość szybko na naszych drogach, auto lubi wyhylać się na boki. Wyciszenie? A co to takiego? No, przesadziłem, podczas spokojnej, równej jazdy da się w aucie rozmawiać bez podnoszenia głosu.

Materiały deski rozdzielczej kiepskiej jakości, twarde, skrzypiące i źle spasowane. Welurek na siedzonkach jest ładny i nie wyciera się szybko. Laminat udający drewno to kiepska propozycja. Do lekkiej niewygody foteli można się przyzwyczaić. Bagażnik.., jak się ma pół zajętego przez butlę z gazem, to można narzekać tylko na samego siebie, zresztą.. i tak jest dużo miejsca. Karoseria.., to tragedia. Najszybciej gniją nadkola, a rdza pojawić się potrafi już w 6-7 roku samochodu.

No niestety.., kiedyś miałem escorta dieselka, który nim się obejrzałem, był rozżażonym węgielkiem. Ten rozgrzewa się wolno, jak większość benzyniaków. Do wentylacji nic nie mam, a klimatyzacja.., hm.. podobno jest, ale jakoś jej nie poczułem.

Grube słupki z przodu trochę przeszkadzają, a z tyłu.. przydałby się czujnik parkowania, bo hatchbacki są wysokie i spojler skutecznie ogranicza widoczność.

Zdecydowanie za szybko zużywają się części podwozia.. jedna, wielka kicha.

Mimo wszystko podoba mi się jego design, który jest po prostu ładny. Wyposażenie też nie należy do najgorszych, jak na rocznik 98\\\\\\\' - są dwie poduszki, abs, blokada skrzyni biegów, immobilaiser, centralny zamek, wewnętrzny obieg powietrza (klimą bym tego nie nazwał hm..), elektryczne szyby, welurowa tapicerka, wspomaganie kierownicy.