Opinia Ford Explorer 4.0 SOHC 213KM (benzyna) terenowy 2002r., ocena użytkownika (hjs)

Ford Explorer 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 4.0 SOHC 213KM (benzyna)

przebieg: 145 km

data oceny: 2009-07-10

Pomimo tak dużego silnika spalanie nie jest aż tak tragiczne.

Na korozję,głownie na tarczach hamulcowych i pod spodem auta.

Nie bagatelizować zapalonych kontrolek.

Przy kupnie koniecznie trzeba zabrać kogoś kto takie auto posiada,na pewno będzie wiedział czy chodzi jak trzeba.

Auto jest wysokie dlatego trzeba uważać na zakrętach-ja osobiście mam wrażenie,że przy zbyt dużej prędkości mógłby on przechylić się i wypaść z drogi.Zawieszenie jak na auto terenowe ma dosyć miękkie. Na nierównościach sprawuje się super,znakomicie amortyzuje wszelkie ubytki na drodze. Układ kierowniczy bez zastrzeżeń.

Ktoś kiedyś powiedział,że automat nie ma szans z manualem na światłach-ten mit należałoby obalić. Silnik jest bardzo cichy,czasami nie wiadomo czy auto jest odpalone. Silnik przy swoim 4.0 jest bardzo dynamiczny.

Zawieszenie bez zastrzeżeń,na nierównościach płynnie i miękko pokonuje przeszkody. Wyciszenie jest dosyć zadowalające. Fotele można regulować,jest bardzo dużo przestrzeni.

Ilość miejsca zarówno kierowcy jak i pasażerów jest wystarczająca. Schowków też nie brakuje,ponieważ są w drzwiach,i w podłokietniku.Aranżacja wnętrza również daje pole do popisu,ponieważ składając tylną kanapę mamy wielki bagażnik do którego zmieścimy nawet dużą szafę. Dodatkowy trzeci rząd siedzeń ukryty jest w podłodze,co daje nam auto 7 osobowe.

W zimowe mrozy mieliśmy okazję przekonać się co da nam ogrzewanie/klima w Explorerze i muszę pochwalić to auto gdyż na zimnym silniku w kilka minut w aucie jest cieplutko.

Auto te jest wysokie i widoczność z przodu jest znakomita,pomimo fabrycznie przyciemnianych szyb nie ma kłopotów z widocznością z tyłu.

Części do tego rocznika są trudno dostępne ponieważ jest ich mało w kraju i są mało znane. Może za kilka lat będzie jakaś poprawa. Póki co oryginalne części trzeba ściągać ze stanów lub zadowolić się zamiennikami które n pewno wytrzymają krócej.