Opinia Ford Fiesta silver 1.4 tdci 68KM (olej napędowy) hatchback 2007r., ocena użytkownika (23tv)

Ford Fiesta silver 2007r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 tdci 68KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2013-03-27

autko z silnikim 1,4 tdci spala niewielkie ilości paliwa ,przy jeździe na trasie do 120 km/h autko spali 4.5litra na setkę. Należy jednak uważać na jakość paliwa ,musi być nieskazitelnie czyste,w przeciwnym razie można wpaść w ogomne koszty

Przy zakupie auta warto zwrócić uwagę na wyposażenie ,można trafić na dobrze wyposażone autko mimo średniej klasy tego samochodu.

Należy tankować paliwo wysokiej jakości,lać dobry olej do silnika i wprowadzać silnik na wyskoie obroty do póki silnik nie osiągnie właściwej temperatury

Osobom,które szukają małego ,ekonomicznego autka,które doskonale radzi sobie w mieście jak i na średnich trasach

Podsumowując...Jak na auto tej klasy nie ma za bardzo się do czego przyczepić. Auto jest dosyć wygodne,dobrze się go prowadzi.Doskonale radzisobie w mieście jak i poza miastem.Spalanie rewelacja.Według mnie wadami tego auta jest słabe przyśpieszenie na czwartym i piątym biegu ,poza tym auto jest słabe wygłuszenie wnętrza.

auto doskonale się prowadzi,dobrze trzyma się nawierzchni,nie wynosi na zakrętach ,świetne ,czułe hamulce ,wspomaganie kierownicy jest w sam raz

silnik w miarę elastyczny,przy czym musi mieć odpowiednią temperaturę ,skrzynia biegów pracuje bez zarzutów,silnik jest trochę słaby pewnie jednostka 1,6 lepiej sobie radzi i byłaby w sam raz ,ale idzie się przyzwyczaić

zawieszenie doskonale wybiera nierówności ,chociaż należy uważać na większych nierównościach (mała średnica kół) wnętrze słabo wyciszone. fotele dosyć wygodne ,mogłoby być lepiej

jak na takie małe autko miejsca z przodu i z tyłu wystaczająco dużo.schowków nie za dużo ale mi akurat to nie przeszkadza.jakość plastków średnia,u mnie narazie korozji brak. włączniki ,zegary doskonale widdoczne i łatwo dosstępne

klimatyzacja działa rewelacyjnie.Auto doyć szybko się nagrzewa.nawiewy doskonale dają rade.

widocznośc bez zarzutu zarówno z przodu jak i z tyłu ,lusterka wystarczająco duże

moje autko jest dośc młode ,dlatego nie zaobserwowałem do tej pory żadnych problemów z elektroniką ani z elektryką.wszystko działa tak jak powinno

moje autko ma 110000 przebiegu dlatego nie wiele w nim narazie naprawiałem.Narazie nie mogę narzekać.Nie wiem jednak co mnie czeka w przyszłości,ponoć nie które naprawy są bardzo kosztowne

Można się jedynie przyczepić ddo słabego przyspieszenia.Nie należy jednak spodziewać się cudów.Silnik 1,4 68 kM nie jest demonem mocy .Trzeba się do niego przyzwwyczaić

jak już pisałem wcześniej auto potrafi zaskoczyć bardzo małym apetytem na paliwo.Do tego doskonale dzialają klimatyzacja jak i ogrzewanie.Widoczność bardzo dobra ,kultura pracy silnika i skrzyni biegów.

Piotr