Opinia Ford Focus AmberX 1.6 TDCI 90KM (olej napędowy) kombi 2006r., ocena użytkownika (mxf)

Ford Focus AmberX 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 TDCI 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-01-24

nie szaleję tym autem, jeżdze napisałbym normalnie- dlatego takie jest spapalnie jak napisałem

na wszystko to co w innych autach. może na ślady rdzy- inni piszą że sie pojawia ja nie widziałe,

silniki TDCI są wrażliwe na paliwo więc na dobra jakość- ja tankuje od kilku lat na jednej sprawdzonej stacji VERVĘ -i nie mam zadnych problemów, olej wymieniam co 10 000km - oleje nie są drogie- a staram sie dbac o turbine więc nie ma co przesadzać z dużymi przebiegami miedzy wymianami oleju. I oczywiście turbina- dbac jak we wszyskich innych autach- silnik zimny- nie szaleć z obrotami do czasu nagrzania sie jechać do ok. 2000 obr/min, po ostrej jeździe nie wyłącząc silnika od razu dac czas na wystudzenie sie turbiny.

Rodzina 2 plus 2

należy pamiętac jaką klasę oceniamy- nie mozna focusa porównywać do aut o klasie wyższej- tak więc w swojej klasie uważam że jest bardzo dobrze. jesli ktos nie jeździł nowymi fordem focusem czy tez mondeo bedzie żył dalej w świadomości " każdy ford g... wort" ale tak napisałem ci ludzie bladego pojęcia nie mają o tych autach.oni ich widzą tylko na ulicy. każdy ma inne preferencje- jeden wybierze i przywiążę sie do niemców inni do francuzów czy też japończyków- negatywne opinie o tym modelu nie wiem ską sie biora może ze złośliwości- przeciez to tylko samochód a nie obiekt do westchnień czy tez do kochania się.

Auto prowadzi sie bardzo dobrze, super trzyma się drogi, zakręty pokonuje bardzo dobrze.Pod tym wzgledem- moim zdaniem nic do zarzuceenia.

Trzeba pamiętać że to 90 KM- według mnie jak na tę moc nic do zarzucenia- auto się zbiera- niektórzy piszą że ma mało moc- trzena pamiętac jaka jest klasa tego auto- jak na tę moc naprawdę jest zrywny- jeśli dla kogoś innego jest inaczej- niech kupi auto 130KM-dla mnie "zbiera sie naprawdę dobrze-silnik oczywiście słychać, ale przeciez jest to diesel- więc każdy inna markę też "słychać"- skrzynie pracuje bardzo dobrze- biegi wchodzą bez problemu- może piątka jest "daleko" i u mnie wchodzi ciężkawo ale płynnie.

W środku silnik słychac przy przyśpieszaniu, ale tak pisałem przecież każdego diesla słychać- moim zdanie wszystko w normie. pozycja za kierownicą bardzo dobra, miejsca pasażera tez dużo, z tyłu na kanapie- miejsca jes wystarczająco dla czterech normalnych osób.

Plastiki na obiciu drzwi mogłybyc lepsze, pozostałe materiały- jak na auto tej klasy za takie pieniądze- wystarczające- jesli któs szuka lepszej jakości materiałów- niech szuka auto droższego a nie ubolewa na focusem. mój focus ma 4 lata, żadnych żródeł rdzy nie widzę. schowków troche mało, ale mi to nie przeszkadza, tablica rozdzielcza czytelna, wszystkie przyciski pod ręką- moim zdaniem nie ma sie do czego doczepić- ja auta nie tuninguję w środku więc nie interesuje mnie możliwość aranżacji. kolory w srodku- dla mnie w porządku- nie potrzebuje elementów chromowo- plastikowych i wielu elementów błyszczących. wnetrze jest stonowane-i mnie to bardzo pasuje. w rocznikach 2008 już w środku jest troche chromo-plastików i dużo "światełek"- i mnie juz sie to nie podoba.

wszystko w normie- troche powoli auto sie nagrzewa, poz tym nic dodac nic ująć.zaparowane szyby szybko sie odparowują.

widoczność do przodu-bardzo dobra, nie ma duzych słupków, na boki też ok. gorzej do tyłu, mam kombi więc trzeba sie z tym liczyć. w lusterkach wstecznych widoczność przy cofaniu mogłaby byc lepsza.

wszystko działa bez zastrzeżeń.

auto kupiłem z przebiegiem 149000km. wymieniłem oczywiście olej, zrobiłem rozrząd (koszt części w normie- to jest to samo co w silnikach 1,6 HDI częśći dobrej jakości ok 550PLN wraz z pompą wody ). ze wzgledu na to że silniki te sa bardzo czułe na jakość paliwa wymieniłem też filtr paliwa-i w tym przypadu jest drogo- filtr kosztuje 250PLN- ale mozna tego nie wymienić więc mozna zaoszczędzić- ja staram się dbać więć wszyskie filtry wymieniłe w tym powietrza.

na razie nie mam negatywnych odczyć- wiedziałem co kupuje więc może dlatego tak jest.

komport jazdy super, wygląd również. każdy ma swój gust mnie podoba sie bardzo.

pawel