Opinia Ford Focus 1.8 tdci 100KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (mwd)

Ford Focus 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 tdci 100KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-01-20

nic dodać nic ująć - auto dużo czy w mieście czy poza , czy z obciążeniem czy tylko z kierowca - ciągle pali ok. 6l oleju - na stacji sama radość - oczywiści można lać tylko sprawdzony olej - żadne tam stacje w PGR-ze

jak diesel to na pewno koło dwumasowe i ew. turbina

zasady jazdy dieslem - przed rozgrzaniem silnika - jazda typu emeryt w kapeluszu - potem można juz wszystko , a powrót do domu - najlepiej ostatnie dwie minuty jechać znowu po emerycku

rodzina 2+2 lub mała firma

Polecam auto rodzinne (wczasy i bagaże to nie problem) w miarę niezawodne ( produkcja w Niemczech) raz oszczędne - nie chcesz pakować PLN w auto - poszukaj a znajdziesz

auto świetnie trzymające się drogi, hamulce (przód i tył tarcze) bez zarzutu, parkowanie oceniam trochę gorzej bo - wiadomo kombi ale bez przesady - dużo zależy od umiejętności kierowcy auto stosunkowo wąskie i średnio długie (4,5m0 więc jak jest luka to można zaparkować

silnik ok - nigdy mnie nie zawiódł - jest turbo więc z wyprzedzaniem nie miałem żadnych kłopotów - na trasie brakuje 6-tego biegu ale to już w nowszych modelach

resorowanie w porządku , największe zastrzeżenia mam do foteli - niestety nie są wygodne , bardzo męcząca jest dłuższa jazda - poprzednio jeździłem nissanem primerą P10 i mogłem jechać 1000km i kręgosłup wytrzymywał a w focusie najwyżej 300 - 400km

Auto sprowadziłem z Włoch , wyprodukowane w Niemczech (Vin) i nie mam żadnych zastrzeżeń do zabezpieczenia antykorozyjnego auta - ze zdumieniem czytałem , że w focusach "leci" blacha - auto ma już 7 lat i nic

diesel to i ogrzewanie działa dopiero jak się silnik dobrze rozgrzeje - zimą trzeba przejechać ok. 15 - 20 km Niestety duża przednia szyba paruje na potęgę - mimo wymiany filtra kabinowego (raz w roku) trzeba stale mieć włączoną klimatyzację - dlatego szkoda że w moim egzemplarzu brakuje ogrzewanej przedniej szyby

widocznośc na b. dobrym poziomie , niestety jestem osobą wysoką (ok.1,9m) i wewnętrzne lusterko wsteczne nie ma odpowiedniego zakresu - nie mogę go ustawić do mojego wzrostu - jakieś przeoczenie projektantów ( może chińczycy)

padł alternator i akumulator (140000km) ale to był wynik jazdy po autostradzie - betonce na trasie Wrocław - Drezno (od granicy z niemcami w stronę Wrocławia 60 km trasy wybudowanej jeszcze przez niemców)

auto kupiłem z przebiegiem 105 000km więc od razu wymieniłem rozrząd - a potem z powodu tej nieszczęsnej autostrady musiałem wymienić akumulator ( zwarcie) i alternator - po za tym przeglądy mniej więcej co rok - jak się stosuje zasady jazdy dieslem z turbiną - to nie ma sie o co martwić - ja polecam

z moim kręgosłupem (dyskopatia) niestety jakość foteli do poprawy

6 litrów oleju jak by się nie jeździło