Opinia Ford Galaxy 2.0 115KM (benzyna+gaz) van 1995r., ocena użytkownika (8v6)

Ford Galaxy 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.0 115KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-04-21

Warto zainwestować w instalacje gazową ale sekwencje polecam BRC. koszt z wymianą filtrów, świec itd to ok 3000zł. Nie odczułem żadnego spadku mocy.Auto spisuje się bezawaryjnie na gazie tylko warto zeby zrobili to fachowcy.w tym modelu dobry warsztat zakłada w ciągu ok 2 dni bo wymaga to wyjęcia części podszybia itd, więc jeśli ktoś obiecuje że zrobi to w jeden dzień to zrobi to poprostu niedokładnie.zbiornik podwieszany pod podwoziem w miejscu koła zapasowego pojemnośc 45l wieć gazu wchodzi max 39-40 l.zasieg ok 330 km.

warto przejechać się na stację diagnostyczna sprawdzić zawieszenie, hamulce itd. lekkie naprawy lakiernicze nie skreślaja według mnie tego auta jeśli są solidnie zrobione. warto zwrócic uwagę na działanie elektryki i elekytroniki- tj. centralny zamek, elektryczne szyby, ABS, itd oraz

Rozsądna jazda szcególnie po wyboistych drogach, na lukach i przy wyprzedzaniu ciężarówek- siła bocznych wiatrów. wymiana na czas oleju, filtrów, klocków itd.

zdecydowanie auto rodzinne, super na dłuższe wyjazdy, a wrazie potrzeby wyjmujemy fotele i przewozimy co tylko potrzeba.

wygodne auto rodzinne lub w razie potrzeb dostawcze. ładna sylwetka. koszty utrzymania niezbyt wysokie, duża dostępnośc cześci nowych i używanych. warto kupić starszy rocznik ale z mniejszym przebiegiem i nie wyeksploatowanym np zawieszeniem bo takie naprawy już trochę kosztują.

Auto prowadzi się dobrze ale jazda wymaga rozwagi.Galaxy to wysoki Van więc da się odczuć wpływ wiatru bocznego przy wyprzedzaniu większych aut lub silnych wiatrach na łukach.

Nie mam zastrzeżeń do silnika ani skrzyni biegów.wersja 2.0 115KM to najsłabsza jednostka więc nie ma super osiągów szczególnie gdy jedziemy pod wiatr- gabaryty auta robią swoje, ale pracuje dobrze(również na gazie - gaz sekwencja - spalanie do 13 l/100 km. silnik ma łańcuch rozrządu więc nie ma obaw że pasek pęknie.skrzynia też bez zarzutu.

auto zapenia moim zdaniem zadowalający komfort jazdy. dużo przestrzeni i wygodne przednie fotele.trochę gorzej z tyłu bo siedzi sie dość wysoko i fotele nie są super wygodne ale za to bez wysiłku w razie potrzeby można złożyć lub wyjąć uzyskując ogromną przestrzeń ładunkową.

mamy możliwość wielu konfiguracji rozmieszczenia foteli lub wyjęcia całkowicie bez żadnego wysiłku. do tego przednie fotele obracane a 2 rząd złożonych dają stolik.

zimą grzeje średnio- potrzeba trochę czasu żeby dogrzać auto wewnątrz- dobre rozwiązanie znaleźć wersję z webasto tylko ze to jest dość awaryjne. Plus to dodatkowa nagrzewnica z tyłu dal pasażerów z osobnym sterowaniem siły nawiewu i temperatury. Latem niezbędna sprawna klimatyzacja- duża powierzchnia przedniej szyby błyskawicznie nagrzewa auto.

Lusterka dają dobra widoczność. Z przodu trzeba się przyzwyczaić do niestety szerokich słupków nadwozia które trochę ograniczją widoczność na boki przed siebie.Widoczność do tyłu ok ale nie widzimy niskich rzeczy za autem.dobre rozwiązanie to model z czujnikiem parkowania.Ja kupiłem soczewkę 20cm x 20cm na tylnią szybę za 25 zł.nakleja się ja na wodę.zwiększa kąt widzenia w każdym kierunku. wymaga przyzwyczajenia ale rozwiązuje problem.

Ja miałem problem z centralnym zamkiem- mikrostycznik w drzwiach-podobno częsta usterka. czasami po wyjeździe z myjni do czasu wyschnięcia auta lekko piszczał włącznik świateł- delikatne zwarcie gdzieś na przewodach.

Kupiłem auto w dobrym stanie technicznym więc narazie oprócz oleju, filtrów itd nie musiałem nic naprawiać (zrobiłem 16 tys km.). zdażaja sie podobno problemy z układem chłodzenia. ja wymianiłem tylko termostat- koszt ok 40 zł i poza tym żadnych problemów.

trochę słabo grzeje zimą szczególnie jeśli się jeździ na krótkich trasach a latem nie sposób obyć się bez klimatyzacji- może pomogło by przyciemnienie szyb bocznych i tylniej?

Zaskoczyła mnie możliwość szybkiej zmiany 7 osobowego vana w auto do przewozu rzeczy o naprawdę dużych gabarytach oraz przestronność wnętrza.super dla wysokich kierowców-dużo miejsca nad głową i wygodna pozycja za kierownicą. nie męczaca jazda na długich trasach.