Opinia Ford Mondeo CLX 1.6 DOHC 90KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1994r., ocena użytkownika (hnv)

Ford Mondeo CLX 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 DOHC 90KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2009-07-10

Wszystko zależy od techniki jazdy. Nie będę się tu rozwodził na ten temat bo każdy kierowca ma na ten temat swoje zdanie.

na wszystko

auto nie wymaga codziennej obsługi

Polecam każdemu kto ma trochę pojęcia o samochodach. Używany samochód stanowi w pewnym sensie zagadkę i należny liczyć się zawsze z niespodziankami. Nowe auto to zawsze nowe.

Jest to samochód rodzinny, wygodny. Raczej na trasę nie na drogi polne czy utwardzone. nie planowałem go kupić ale teraz mam o nim całkiem inne zdanie ni z przed kupnem.

Użytkuję to auto już ponad 5 lat i oprócz normalnie zużywających się części nic się nie dzieje. Trochę mi się już opatrzył ale przy moich dojazdach do pracy po 200km tygodniowo (na gazie) nie mogę narzekać. Przejechałem już 135 tyś. i jeszcze kupiłem nowe opony letnie bo planuję je jeszcze zużyć. Auto ma trochę słabe hamulce jak na abs ale może to tylko moje odczucia. Hamowałem już kilka razy dość ostro i efekt był właściwy.

Silnik 1,6 w stosunku do masy auta trochę słaby. ale to też kwestia przyzwyczajenia i pracy skrzynią biegów

Auto prowadzi się bardzo dobrze zarówno z kompletem jak i bez. Na oponach KLEBER jazda stała się cicha i przyjemna.

Auto na ogół przestrzenne ale przy moich 188 wzrostu i 120kg wagi przydałoby się trochę więcej miejsca.Wnętrze jest tak wyposażone że jakakolwiek zmiana spowoduje jej zakłócenie.

Auto ciepłe, dobrze wentylowane.

Mnie pasuje.

Nie mogę nic powiedzieć ponieważ jak wcześniej pisałem nic oprócz świec i przewodów wysokiego napięcia nie wymieniałem

Koszty są wartością względną. Mogę zapłacić pieniądze ale nie lubię jak mechanik próbuje mnie naciągać. Dlatego korzystam z napraw koleżeńskich i na razie wychodzę na tym nie najgorzej.

Janusz