Opinia Ford Mondeo clx 1.8 88KM (turbo diesel) kombi 1996r., ocena użytkownika (8gc)

Ford Mondeo clx 1996r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 88KM (turbo diesel)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-04-03

Spalanie OK!

Na stan silnika(Dymienie,równa praca)Najlepiej poczytać sobie na temat tego autka na stronach MONDEOKLUBPOLSKA tam jest dokładnie opisane na co zwrócić uwagę przy kupnie.

Czy jest powietrze w oponach :-)

Osobą z dużą rodzinką lub małym interesem.

POLECAM!

Autkiem poruszam się od 2 lat i nie zamierzam go narazie sprzedawać!!!Jest to mondeo z pierwszego wydania ale jestem nim bardzo zachwycony.Jak dotad nie miałem takiego drugiego samochodu(wygoda podróżowania,bezawaryjność,pojemność-rewelacja!)Kupiłem mojego mondka z holenderskiej firmy budowlanej,nie oszczedzano go co widać było po wnętrzu jak i karoserii.Włorzyłem w niego troszkę pracy (kosmetyka) i chyba dlatego mi tak dobrze służy!)Słyszałem że te wersje diesli nie są za udane ponieważ montowano w nich pompy LUKAS-a.Mechanicy mówią że jest to poroniony pomysł forda!W 1996r dokładnie od pażdziernika wyszła nowsza wersja mondeo ze zmienionymi przednimi reflektorami(mówię o kombi) i przełącznikami nawiewu.Do tych modeli TD montowali ten sam silnik ale na pompie BOSCHA.Poznać je mozna po napisie na pokrywie zaworów "ENDURA-DE" Z silnikami endury już mponoć nie ma takiego problemu.Zwiększyła się też ich moc z 88 do 90 KM.Nie znam faktycznego przebiegu mojego mondka ale jeżeli się kupi z 180000 przebiegiem to myślę że nie powinno być z nim żadnych problemów.Na niemieckich stronach są takie auta które mają po 400000 lub większe przebiegi i dostają niemieckie przeglądy świadczy to że są to dobre autka!Napróżno u nas szukać takich aut z takimi przebiegami ponieważ zaraz po przyjeżdzie do polski handlaże przekręcają licznik do 150000 co w mondeo zajmóje nieco ponad 30min!Najczęściej przez takie przekręcenia te autka tracą pozytywny wizerunek w oczach ich nowych właścicieli!Więc przestrzegam i zarazem bardzo polecam ten model!

Autko jest w turbo dieselku więc ma jak na tą wage w miare dobre przyspieszenie.Oczywiście odczuwa się w nim tak zwaną turbo dziure ale można się do tego przyzwyczaić!Wiadomo że fordowskie dieselki klekoczą ale wytłumienie wnęcza powoduje że nie jest to zbytnio dokuczające.Jeżeli na trasie nie przekraczamy 2500 obr./min lub 120km/h to wnętrze jest ciche.Ja moin dieselkiem bujłem się 170km/h i myślę że jeszcze te 10km/h bym z niego wydusił!Mondeo 2000r TD z silnikiem ENDURY rozpędziłem się do 190km/h.

Zawieszenie dostć fajne i komfortowe!ja zrobiłem moim mondkiem po polskich drogach 12000km i jak dotad wymieniłem końcówki drążka reakcyjnego.

W mondeo należy zwrócić uwagę na tylne nadkola i progi.Często złe urzytkowanie lewarka powoduje zdzieranie farby z progów co powoduje korozję a co do nadkol no to te typy tak mają ale nie jest to nagminne tak jak w fiestach lub kadetach.Generalnie jak się dba to się ma!

jest ok!

jest ok!

mam ubogą wersje.jak dotąd popsół mi się centralny poza tym wszystko OK!

Dostępność części -OK!Cena-OK!