Opinia Ford Mondeo 1.8 Kat. 1.8 Zetec-E 16V 115KM (benzyna) kombi 2000r., ocena użytkownika (msa)

Ford Mondeo 1.8 Kat. 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 Zetec-E 16V 115KM (benzyna)

data oceny: 2010-01-02

Spalanie dość duże, ale jak na taki krążownik, to w benzynie trudno spodziewać się czegoś lepszego. Paliwo lałem zawsze 95, nieraz jeździłem prawie do zera i bez problemów.

Blacharka - nadkola. Elementy zawieszenia - przeguby, łożyska. Elektryka - czy wszystko działa.

Pamiętać o elementach zawieszenia, likwidować od razu zaczątki korozji, standardowe elementy obsługi codziennej. A poza tym - tylko lać paliwo i w drogę...

Rodzinie - nawet 5-osobowej.

Bardzo dobre, bezpieczne auto rodzinne (nawet na 5 osób), dużo miejsca, duży bagażnik, prowadzi się wygodnie i komfortowo (jak "krążownik"). Mało awaryjny, niezawodny. Części - wystarczy kupować zamienniki i tak się dobrze sprawdzały. Dość duże spalanie, ale coś za coś... Myślę, że silnik do 350 tys. wytrzyma bez problemów.

Bardzo dobrze się prowadzi, nie za sztywny, nie za miękki. Dobrze trzyma się nawierzchni. Może trochę za mały promień skrętu. Hamulce bardzo dobre, problem przy wymianie tarcz - były trochę "przyspawane".

Dobra skrzynia biegów, na 3-cim bardzo dobre przyspieszenie i moc. Silnik wystarczający jak na tę masę pojazdu.

Zawieszenie w sam raz, nie za twarde, nie za miękkie. Fotele bardzo wygodne. Tylny podłokietnik bardzo funkcjonalny, może służyć za stolik.

Przestrzeń w środku i ilość miejsca w bagażniku - rewelacja! 5 osób, wszystkie bagaże - bez problemów z miejscem w bagażniku (miełem też kratkę, to mogłem pakować pod sufit :))

Trochę wolno odmrażanie przedniej szyby, ale to rozwiązanie jest bardzo praktyczne w zimie. Klimatyzacja - wymieniałem chłodniczkę (dziura), chłodziła bardzo szybko.

Widoczność w lusterkach wystarczająca, do przodu bardzo dobra.

Ogólnie poprawnie, bez zwarć i większych problemów.

Awaryjność nie za duża. W ogóle nie koszystałem z autoryzowanych serwisów, części raczej zamienniki - cenowo korzystnie, a jakość dobra.

Mimo wszystko, myślałem że średnio będzie około litra na setkę mniej.

Duży komfort jazdy. Regulacja fotela kierowcy (lędźwie) pozwala dopasować fotel do fizjonomii kierowcy.

Jurek