Opinia Ford Mondeo 2.0 115KM (olej napędowy) hatchback 2004r., ocena użytkownika (spx)

Ford Mondeo 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-14

Wszystkim osobom ceniącym przestrzeń i wygodę oraz ergonomiczność rozwiązań umożliwiających sterowanie samochodem.

Nie mam żadnych zastzreżeń co do eksploatacji, nie zaskoczyła mnie zadna awarja, wlewam paliwo, odpalam i jadę oczywiście wykonując zalecane przez producenta przeglądy okresowe, z posiadanego pojazdu jestem zadowolony. No jedynym mankamentem jest twrde zawieszenie no ale za to doskonale trzyma się jezdni a szcególnie na zakrętach. Osobiście polecam i jeśli będę zmieniał to tylko na ten sam model, który jest przestronny i bardzo wgodny.

bardzo dobrze trzyma się na zakrętach przy dość sporych prędkościach nie odczuwa się siły odśrodkowej.

Posiadam wersję z 5 stopniową skrzynią biegów i czasami brakuje mnie "tego" 6? Nowym nabywcom radzę kupować wersję z 6 stopniową skrznią biegów.

Po 5 latach eksploatacji, uszczelki gumowe szyb bocznych uległy "korozji" i należało je wymienić, nie wiem czy to świadczy o jakości gumy?, czy też wykonania i użytych klejów?

tak jak już podkreślałem doskonałe trzymanie się jezdni przy różnych prędkościach, nie muszę się martwić, że większej prędkości wylęcę na zakręcie w przysłowiwe "pole".

Mieszkam pod Warszawą i codziennie dojeżdżam do pracy w ruchu mieszanym - w większości miejskim i spalanie, które wskazuje mój komputer waha się od 6,2 do 6,4 l/100km