Opinia Ford Mondeo MK III 1.9 115KM (olej napędowy) kombi 2005r., ocena użytkownika (x6q)

Ford Mondeo MK III 2005r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-14

auto potrafi swoje spalić liczyłem się z troszkę niższym zużyciem na poziomie średnim około 6 litrów a tu o prawie 1l więcej

na sprawność takich elementów jak sterownik turbiny, wtrysków, sprzęgła wymiana tych elementów dość ponoć wadliwych to juz nie małe koszty. Warto zainwestować w badanie ASO Forda aby potwierdzili stan techniczny tych elementów bo można sporo zapłacić przy ich wymianie

jakość paliwa to chyba kluczowa cecha przy codziennym użytkowaniu. Ten samochód na paliwie tankowanym byle gdzie nie będzie chciał jechać sam się już o tym przekonałem gdy zatankowałem nad morzem 300km powrotu to myślałem że turbina się uszkodziła lub coś bo nie chciał iść gdy zatankowałem na orlenie vervę to od razu dostał ducha

za podobne pieniądze nie dostanie się samochodu o tak bogatym wyposażeniu więc moim zdaniem samochód wart jest zakupu

Przy założeniu że samochód w tym segmencie jest najtańszą opcją z bogatym wyposażeniem to auto jest świetne daje przyjemność jazdy komfort i dość bogate systemy bezpieczeństwa

auto prowadzi się bardzo komfortowo na długie trasy wygodnie się jedzie rozmieszczenie przyrządów jest odpowiednie

samochód zbiera się dość dobrze jak na kombi choć nie powiem że mocy jest odpowiednio przy prędkości 50/60kmh trudno się jedzie na 5 biegu. Trzeba czasami biegi zmieniać na niższe aby auto chciało przyśpieszyć

Auto dość dobrze wytłumione także spokojnie można rozmawiać przez zestaw głośnomówiący bez zbędnych szumów po 2 stronie słuchawki. Autem wygodnie się jedzie nie "płynie" po drodze, ładnie wybiera nierówności

Materiały użyte do wykończenia w miarę dobrej jakości nic nie skrzypi nic nie zgrzyta na dziurach. Kierownica się wyciera ale nie ma ideałów

Szybko się nagrzewa wewnątrz nawet w -20 stopniach. Idealnie sprawdza się ogrzewana szyba z przodu w zimie to świetny bajer bez skrobania przedniej szyby

Dobra widoczność jak na takie gabaryty auta

jak narazie nie mam zbytnich zastrzeżeń do samego układu elektrycznego choć muszę przyznać że niektóre rozwiązania są kiepskie. Często uszkadza się sterownik turbiny a nie występuje on osobno łączny koszt z turbiną to około 5tys zł a to dość sporo

cena sterownika kompletnego z turbiną oryginalna około 5tys zł. używane sterowniki około 700zł ( ale jak to z używanymi nigdy do końca nie wiadomo)

ceny części w oryginale

podgrzewana przednia szyba to chyba najciekawsza rzecz jaką można znaleść w fordach ten kto jej nie miał nie doceni jej zalet w zimie gdy sąsiedzi skrobią szybę przy -20 stopniach a tu w kilka chwil szyba czysta

arek