Opinia Ford Mondeo Titanium 1.8 125KM (olej napędowy) hatchback 2010r., ocena użytkownika (wh4)

Ford Mondeo Titanium 2010r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-13

Diesel jest wrażliwy na temperaturę więc ocena spalania zimą będzie wyższa od tej z sezonu letniego. Oczywiście technika jazdy to bardzo ważny element oceny.Więc jadąc oszczędnie (przepisowo) można osiągnąc nawet katologowe dane.

Przy aucie używanym warto sprawdzić wtryski i raczej stornić od diesla z filtrem DPF. Mile widziane dogrzewanie elektryczne lub paliwowe (np. webasto)

Ksiązkowy przegląd wystarcza.

Osobom które cenia komfort, dużą przestrzeń za przyzwoitą cene i akceptowalne spalanie.Auto nie jest sportowcem ale to auto dla osób które przedkładają komfort nad osiągami. Choć 10,5s do 100km to minimum w klasie średniej.

Ha! Zacznę od zalet bo te przychodzą mi pierwsze na myśl:Dobrze wiciszone wnętrze,brak filtra DPF(to moim zdaniem ze względu na długoletnią eksploatacje będzie atutem)przyzwoita cena w klasie średniej,dobre prowadzenie, przestronne wnętrze, atrakcyjny wygląd. Jeśli chodzi o wady to pewnie osiągi silnika mogły by być lepsze, ale można wybrać inny silnik. Wadą jest niefortunne umieszczenie sterowania elektrycznymi szybami i zbyt wysokie koszty serwisu. Mimo to jestem zadowolony z kompromisu który przynosi Mondeo: przyzwoite osiągi za rozsądną cenę, bardzo dobry komfort jazdy i trzymania na zakrętach. Cena 87700 za 2010r. z dieslem 125km i momentem obrotowym 320/340Nm gdy średnie spalanie to 6,5 litra ropy Naprawdę WARTO !

Auto dobrze się prowadzi, choć w zakrętach z nierówną nawierzchnią potrafi podskakiwać, czego nie było odczuwalne np. w Mazdzie 6

Swiadomie wybrałem silnik 125KM 1,8 obawiając się o filtr DPF, więc teoretycznie nie powinienem narzekać na brak przyspieszenia czy elastyczność. Ale mamy na tyle rozwinientą technike że nawet silniki z mniejszą pojemnością winny mieć dobre osiągi.

Komfort jazdy Fordem Mondeo przeważył o decyzji kupna tego auta. Bardzo dobrze wyciszone wnętrze(porównanie:Octawia, Mazda6,Insignia,Accord) jedyny porównywalny model to Toyota Avensis.

Tu poniekąd wkraczamy w sferę gustu. Ale niektóre oceny dotyczą bardzo konkretnych sytuacji, jak składane siedzenia czy rozmieszczenie przełączników elektrycznych szyb, które zostały po prostu źle zlokalizowane.

Dzięki dwustrefowej klimatyzacji chłodzenie jest bardzo dobre ale wolno nagrzewający sie silnik to mankament w zimowe poranki - webasto powinno być w standardzie (tak jak w Mazdzie6).

Szerokie słupki z przodu powodują ograniczenie widoczności na ostrych zakrętach.Tył z każdym aucie 5 dżwiowym jest utrudnione. Przy widoczności w lusterkach wstecznych pomocne są systemy informujące o obecności innego pojazdu obok naszego auta.

Nie mam żadnych problemów i dlatego bardzo wysoko oceniam tą kategorie. Dodam tylko że jestem z wykształcenia elektromechanikiem.

Zbyt wcześnie by można było ocenić awaryjność.(29 tyskm.)

Z katalogowych danych zostało jeno wspomnienie. Spalanie jest o 20% większe. Niedogrzany silnik powoduje pracę na ssaniu.

Przed podjęciem decyzji kupna miałem okazję przejechania się kilkoma samochodami klasy średniej w cenie do 100tys zł i tylko Toyota Avensis reprezentowała podobny komfort.

Marian