Opinia Ford Mondeo ghia 2.5 V6 170KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (21kt)

Ford Mondeo ghia 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 V6 170KM (benzyna)

data oceny: 2011-02-20

Spalanie super!!!!!!! wracałem tym autem z NL prędkość ok 160 km i spalanie w granicach 7 litrów,natomiast w mieście ,w zależnosci od umiejętności kierowcy.potrafi spalić nawet poniżej 10 litrów ale wtedy na co CI 1,5 V6 nie ma frajdy z jazdy!!! Ja mieszcze się w 12.5 ale gum nie oszczędzam uważam ,że nie zamieniłbym tego auta na żadne 1,4 albo 1,6 Silniki o dużej pojemności i umiarkowanie dużej mocy chodzą dłużej ,i nie męczą się tak bardzo jak zapakowana na maksa astra 1.6 .miałem okazje czymś takim jechać,uwierzcie mi ,że lepiej wtedy wybrać się w podróż pociągiem ,albo rowerem ,mniej sie człowiek umeczy!!

Przy zakupie zwróć uwagę na stan nadwozia,to zbyt szybkie i mocne auto aby kupować uderzone,nie ryzykowałbym !! Należy także przyjrzeć się skrzyni biegów i zwrócić uwagę na sprzęgło,naprawa może okazać się dość droga!! Najlepiej kupić od pierwszego właściciela,może mieć większy przebieg ,ale lepiej niech ma orginalnie 300 000 niż 310 000 cofniete.

Należy zwrócić uwagę na jakośc paliwa .Nie można jezdzić na paliwie kupionym w beczkach po niewiadomo czym i nie wiadomoczym rozcieńczonym.Czesta zmiana oleju zapewni długotrwałe użytkowanie!!!!

Super auto z super wyposażeniem i zapasem mocy .Super sie prowadzi,i można tanio kupić za niewielkie pieniądza.Warty polecenia!!!!!!!!

Mondeo MK 2 prowadzi się lepiej niż jego nastepca,posiadam również wersję MK3 1.8 i stwierdzam ,że MK2 w wersji V6 2.5 l jest dużo lepszy ,Hamulce bez porównania.w parkowaniu tyłem pomaga parktronik.Auto prowadzi się dość przyjemnie.

Silnik brzmi pięknie!!!Pomimo 380 000 ma w sobie cheć do pracy na wysokoch obrotach.Biegi wchodzą ładnie ,nie trzeba wbijać ,ani wciskać sprzęgła 2 razy.radzi sobie dobrze na niskich i wysokich biegach,czasem brakuje szóstego biegu przy dużych prędkościach w okolicy 200km

Zawieszenie ciche ,dość dobrze dobrane,Ja uważam ,że leprze niż w MK3.Lepiej sprawdza sie po zapakowaniu na maksa.Fotel kierowcy regulowany i podgrzewany elektrycznie,podłokietniki z przodu i z tyłu poprawiają komfort jazdy.w środku cicho ,nawet przy wiekszych predkościach.

Dużo miejsca zarówno z przodu ,jaki z tyłu.Przyciski na miejscu,sterowanie radia przy kierownicy.Mój egzemplarz pochodzi z 1997r,a wnetrze wygląda dośc dobrze.nawet gumy na pedałach nie są starte wytarła sie za to skóra na gałce zmiany biegów.Bagażnik pojemny jak na sedana!!Na karoseri widzć już ząb czasu na tylnych nadkolach ,ale to auto 14 letnie,poza tym blachy ok,w razie stłuczki łatwo i tanio dostępne.

Wentylacja ok grzeje i chłodi jak nowy!!do tego podgrzewane fotele przednie ,podgrzewana przednia szyba,i klimatronik nie pozwalają na zaparowanie szyb.czujnik wilgotności włącza klime automatycznie po włączeniu nawiewu na szybe

Trochę gorzej z widocznością ,do przodu i na boki jest w porządku .Gorzej do tyłu,brak tylnej wycieraczki i małe lusterka utrudniają jazde tyłem ,ale pomaga za to parktronik!!

Zadnych problemów z elektryką,pomimo 14 lat i 380000 przebiegu wszystko działa bez zarzutu!!!

Raczej się nie dzieje nic strasznego jeżeli wymienia się oleje ,płyny i filtry.

Komfortu jazdy tym autem mogą pozazdrościć posiadacze nowszych samochodów.Miałem okazje jezdzic różnymi nowszymi autami i rzadko trafia sie auto z takim wyposarzeniem i mocą za taką cenę.