Opinia Ford Mondeo Gia 1.8 16V 115KM (benzyna+gaz) liftback 1997r., ocena użytkownika (av)

Ford Mondeo Gia 1997r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 1.8 16V 115KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-05

Chyba tylko na to czy nie był naprawiany od strony blacharskiej i lakierniczej.

Dobrze spisuje się jako auto rodzinne.

Jestem bardzo zadowolony z posiadanego modelu. Cenię go za funkcjonalny bagaznik, poprawne zachowanie w trasie i bezproblemowe poruszanie sie nim w mieście. Ogólnie bardzo uniwersalne auto. Bezproblemowe w codziennej obsłudze i jak na razie bezawaryjne pomino swoich 10 lat. Zamontowany sekwencyjny układ zasialnia gazem spisuje się bezproblemów-spalanie to 10L/100km w cyklu mieszanym. Polecam zakup tego modelu Forda.

Auto dobrze się prowadzi i na prostych i w czasie pokonywania zakrętów-bez niespodzianek. Praktycznie na kierownicę nie są przenoszone żadne drgania z układu jezdnego.

Przy niskich temperaturach problemy z wbijaniem biegów i nie jest to raczej problem płynu przekładniowego.Da się z tym zyć.

Pomimo regulacji kolumny kierowniczej w dwóch zakresach, mam trudności z odpowiednim dopasowaniem fotela tak aby dłuższa trasa nie przyspażała bólu kręgosłupa. Za krótkie siedzisko foteli przednich.

Poprzez swe obłe kształty z zewnątrz i wewnątrz auta niewelkie możliwości doposażania auta w dodatki(np. zamontowanie dodatkowych uchwyrów na desce rozdzielczej praktycznie nie możliwe).Niefortunnie wybrane miejsce na zamontowany wyłącznik świateł awaryjnych-na kolumnie kierowniczej, w różnych sytuacjach kiedy jest potrzebny podczas jazdy - zgroza!!!!równie dobrze mógłby być zamontowany w bagazniku.

Jedyne do czego mógłbym się doczepić to trochę za małe obroty nawiewu na 4-ce czyli na "największych obrotach"

Kłopoty z dopasowniem nie męczącej pozycji za kierownicą na dłuzszych trasach (mam 176 cm wzrostu) Ale może to tylko mój problem. Poprzednio jeździłem Toyotą Cariną E i tam fotele były nieco lepsze.

Osobiście użytkuję auto od 14 miesięcy ale znam jego historię od momentu jego zakupu w salonie w 1997 roku, do dnia dzisiejszego wymieniane były tylko materiały eksploatacyjne.