Opinia Ford Mondeo Titanium 2.0 TDCI 140KM (turbo diesel) liftback 2008r., ocena użytkownika (ms1)

Ford Mondeo Titanium 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 2.0 TDCI 140KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-01-01

Tak naprawdę trudno o bardzo precyzyjny wynika. Z mojej obserwacji i tankowań wynikają wskazania podane w tabeli. Najgorzej jest podczas wypalania filtra cząstek staałych i tu wynik zbliża się do 9 litrów. Nie ma uproś. Chwała ekologom, że wyżucam więcej spalin do atmosfery i zanieczyszeń też. Przy częstotliwości z jaką ten proces się dokonuje wynik ilości zanieczyszczeń może być zatrważający.

To zależy od gustu i potrzeb własnych kierowcy. Nie kierujcie się stereotypami.

W związku z zamontowaniem wynalazku zwanego DPF (filtr cząstek stałych) silnik nie gustuje w krótkich trasach. I to jest problem bo trzeba pamiętać o wypalaniu filtra co 500 - 800 km. Chyba, że trasa dzienna jest dłuższa (mam na myśli co najmniej 25 km jazdy ciągłej postój w korkach i jazda miejska się nie liczy) wtedy można wypalanie stosować rzadziej.

Każdemu kto potrzebuje dużo przestrzeni, wygody i podróżuje na długich trasach. Prawie żadnego zmęczenia a auto sunie jak po maśle. Naprawdę znakomity samochód. Mam go już ponad rok i nadal jestem bardzo zadowolony.

Na razie takowych się nie dopatruje. Wszystko jest ok. Wnętrze bardzo ładne i nowoczesne. Radio Sony jest wykonane z troche lichego materiału. Szybko się rysuje na poiwerzchni wyświetlacza. Jak na firmę Sony to troche miernota. Zawiodłem się na Japończykach.

Nie ma w tej klasie lepiej prowadzącego się auta.

Może lekko brakuje mocy. Myśle jednak, że jest bardzo dobrze. Może to już tylko kwestia przyzwyczajenia.

Nie mam żadnych uwag, więc trudno co kolwiek komentować. Poprostu jest super. Auto o największych gabarytach w swojej klasie co w zupełności przekłada się na komfort i przestrzeń wewnątrz.

Tak jak już wspomniałem wcześniej nie dopatruje się w tej kategorii żadnych wad ani potrzeb zmian.

Bardzo dobra. Wspaniała sprawa ogrzewanie przedniej szyby. Zapomniałem co to skrobaczka. Problemem może być tylko duża ilość śniegu na szybie, który z pewnością trzeba będzie zmieść miotełką, a potem już tylko włączyć ogrzewanie szyby i chwilke, dosłownie chwilkę zaczekać. Potem włączyć wycieraczki i po kłopocie. Żadne skrobanie szyby.

Może na początku widocznośc w lusterkach i dotyłu sprawiały niewilekie trudności. Jednak po przyzwyczajeniu się do gabarytów auta nie ma żadnego problemu.

Na razie bez problemów. Zobaczymy dalej.

Na razie nie naprawiałem nic za co musiąłbym zapłacić. Części eksploatacyjne się nie liczą zatem ich nie wymienie. Koszt przeglądu to około 500 zł.

Robert