Opinia Ford Mondeo X-Trend 2.0 2,0 TDci 116KM (olej napędowy) hatchback 2004r., ocena użytkownika (pgz)

Ford Mondeo X-Trend 2004r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 2,0 TDci 116KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-18

Robiłem testy paliwowe kilkakrotnie i przedstawione dane są jak najbardziej wiarygodne. Spalanie mozna jeszcze ograniczyć szczególnie w trasie nie przekraczając 90km/h i wykorzystując sporą bezwładność samochodu. Ta ekonomia eksploatacji jaką dostarcza Mondeo zachęca wręcz do wyjazdów.

Uważam że liczy się bardzo przeszłośc auta i uczciwośc sprzedającego. Jeżeli nic sie nie działo z autem przed kupnem to i dalej będzie sie sprawowało bez zarzutów przy minimum naszego zaangażowania w przeciwnym razie może być porażka.

Na co dzień wykonywać zalecenia producenta tankować sprawdzone paliwo i jeździć z wyobraźnią!

Kupiłem - sprawdziłem - przekonałem się - absolutnie nie żałuję! Pełna satysfakcja! Wcale nie twierdzę że nie ma lepszych i porównywalnych!

Mondeo daje dużo satysfakcji z posiadania , obsługi jak i samej jazdy. Auto wielozadaniowe i wszędzie sie sprawdza

Mondeo prowadzi sie lekko i przyjemnie, zawieszenie dopracowane nawet do realiów naszych dróg co sprawia że nad autem panuje sie pewnie. Układ kierowniczy pracuje precyzyjnie ale wymaga pewnego trzymania kierownicy gdyż 'niespodzianki dróg" powoduję przy lekkim trzymaniu kierownicy zmianę toru jazdy. Układ hamulcowy zasadniczy jak i pomocniczy oraz działanie ABS bez zastrzeżeń. Parkowanie nie sprawia trudności pod warunkiem że miejsce do parkowania odpowiada gabarytom auta.

Tutaj zdania mogą być podzielone ale to ze względu na doświadczenie i temperament kierowcy. To Mondeo wyposażone jest w 6-cio biegową skrzynię i konstrukcyjnie założono że gałką od biegów trzeba sie napracować aby wykorzystać pełne możliwości silnika i auta. Silnik pracuje bez zastzreżeń i bez wachania reaguje na polecenia prawej nogi pod warunkiem że do odpowiedniej prędkości dopasowany jest właściwy bieg. Silnik jest dynamiczny i po przekroczeniu 1700obr/min ożywa po raz drugi i robi sie "szatan". Przy spełnianiu wyżej opisanych warunków stwierdzam że układ napędowy jest właściwy do tego auta choć właśnie od kierowcy wymaga pewnych nawyków.

Samochód nie ma tendencji do dobijania na nierównościach nawet z kompletem pasażerów zapewnia właściwy komfort podróży na długich trasach, jest dobrze wyciszony co pozwala w pełni korzystać z walorów fabrycznego sprzętu audio a z drugiej strony na wychwytywanie każdych innych hałasów typu zmiana nawierzchni.

Ten zakres oceny samochodu również dopracowany w każdym szczególe: schowki. podłokietniki, siedzenia i ich regulacja jak i aranżacje, regulacja kierownicy, rozmieszczenie i czytelność przełączników dostosowana do wszelkich gustów. W 6-cio letnim samochodzie nic sie nie dzieje z tapicerką a korozja=0.

Klimatronic = "zarządź co chcesz a ja ci to zaraz wykonam" Jak słońce zajdzie za chmury to w Mondeo go tez nie będzie -poza tum wszystko.

Para , szron szybko znikają ze szyb i lusterek. Lusterka odpowiednie również przy parkowaniu.

Ponad rok i nic sie nie dzieje - nawet nie przepaliła sie żadna żarówka. Wszystko 100% działa!

Wymieniłem klocki hamulcowe z przodu oraz olej i filtry co nie ma nic wspólnego z awaryjnością. Zużycie oleju niewiarygodne 0,5 l/ 10 000km. Zakres obsługi ograniczony do minimum co szczególnie cenią kobiety.

Gdzie wyjechałem wszędzie wróciłem i to przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.