Opinia Ford Mondeo Mk 3 2.0 tddi 90KM (olej napędowy) kombi 2002r., ocena użytkownika (bvv)

Ford Mondeo Mk 3 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 tddi 90KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-08-13

Jak na samochód który waży 1,5,tony uważam że jest znośnie.Pragnę nadmienić że jeżdzę dość dynamicznie ale nie przekraczam 140.

Najważniejsze by był to model bezwypadkowy.Silniki w tym modelu lubią się pocić,kierownica się wyciera.Należy sprawdzić zawieszenie duży samochód kusi by wozić nim ciężkie rzeczy.U mnie był zapieczony hamulec ręczny.

Napewno trzeba dbać o wymianę płynów eksploatacyjnych i filtrów.Używam dobrej jakości paliwa.Podobno to na TDCI trzeba uważać co się leje ale słyszałem też opinię o moim TDDI że paliwo musi być pewne.Ja jeżdzę na Verwie Orlenu i naprawdę chce się jechać.Wiem że to paliwo jest droższe ale pracuje ciszej i mniej pali.

Napewno jest to idealne auto rodzinne,duże bezpieczne i niedrogie w eksploatacji.

Napewno największą wadą jest zabezpieczenie antykorozyjne i zamała moc silnika,pozatym ja niemam się do czego przyczepić.Pojazd za rozsądne pieniądze,bardzo komfortowy z umiarkowanym apetytem na paliwo.Dostępność części bezproblemowa-ich ceny-zależy od zasobności portfela ale myślę że jest średnio.Dużo miejsca w środku i duży bagażnik.Idealne auto rodzinne.Warto napisać że mam najbiedniejszą wersję wyposażenia a posiadam 6 poduszek powietrznych.

Samochód bardzo komfortowy.Bardzo dobrze się prowadzi.Do układu jezdnego nie można mieć zastrzeżeń.Ocene parkowania obniżyłem tylko ze względu na gabaryty samochodu.

Silnik pracuje dość cicho zwłaszcza po rozgrzaniu.Klekotanie trochę na zimnym silniku.W środku pojazdu nie słychać motoru.Ja mam wersję 90 KM jest to za mało jak na tak cięzki pojazd.Do spokojnej jazdy spokojnie wystarcza ale przy wyprzedzaniu brakuje mocy.

Nic dodać nic ująć jest naprawdę komfortowo i cicho.

Bardzo dużo miejsca w środku dla wszystkich.Jakość materiałów dobra.Wycierają się tylko uchwyty zamykania drzwi od wewnątrz i jak zauważyłem czasem metalowe części kierownicy.Niestety na moim samochodzie pojawiły się minimalne ogniska rdzy na nadwożiu.

Nie można mieć zastrzeżeń ale każdy człowiek jest inny.

Maska przednia opada ku dołowi.Samochód jest dość spory takżeniewprawny kierowca poobciera zderzak.Pozatym jest dobrze.

Do tej pory nic mi nie nawaliło także nic dodać nic ująć.

Pragnę nadmienić że alternator spalił się po zalaniu ropą ponieważ jakimś cudem pękł trójnik na filtrze paliwa.

Dobrze zadbany model niesparawi nikomu kłopotów.Największa wada to chyba korozja.

Komfort jazdy,łatwość prowadzenia i praca silnika.

STANISŁAW