Opinia Ford Mondeo 1.8 TDI 90KM (olej napędowy) kombi 1993r., ocena użytkownika (ahc)

Ford Mondeo 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 TDI 90KM (olej napędowy)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-07-12

spalanie we fordzie jest całkiem przyzwoite.

na karoserię,tylne błotniki,lubią mieć ogniska rdzy i niekiedy progi,ale dotyczy to autek sprowadzonych z niemiec,mają tam silną chemię na zimę,na drogi.Dotyczy to młodszych modeli tego autka,no i ogulnie sprawdzić silnik,zawieszenie,no i podstawa,czy nie był bity,tz.po wypadku.Najlepiej sprawdzić to na stacji diagnostycznej,wjechać do zwykłego diagnosty który robi przeglądy,to kosztuje grosze,zwłaszcza jak już jesteśmy częściowo po oględzinach zewnętrznych zdecydowani na zakup.Naprawdę warto.

tylko na obsługi techniczne,tz.olej,klocki hamulcowe,filtry,podstawowe rzeczy.

ogulnie autko jest wdzięczne,mówiąc kolokwialnie,tanie w utrzymaniu i przy zakupie,dość dobrze wyposażone w standarcie,mój ma np.abs,2xpoduszki pow.wspomaganie,szyberdach,regulacje góra,dół-przód,tył-dotyczy to kierownicy jak i foteli przednich,tył foteli dzielony,troszkę elektryki,czujnik odległości,grzane lusterka,elektr.regulacja świateł,no jest troszkę tego.

Autko,bardzo przyjazne dla kierowcy,tz.części zamienne bardzo tanie,dużo zamienników,łatwe w prowadzeni,praktycznie przy dbałości o obsługi w terminach-bezawaryjne,wiem ,bo zrobiłem nim ponad 100 000km.i dodatkowo małe spalanie,trasa 5lna100km.przy jeżdzie do 120km/h miasto 7-8l w zależności od ciężkości nogi,no i od warunków atmosferycznych,no i przede wszystkim,Fordy mają dardzo dobre wyposażenie w standarcie,jest się do czego przyczepić jak do wszystkiego,np.skrzypiące plastiki,ale przy relatywnie niskiej cenie zakupu autka,dodrym wyposażeniu i małej awaryjności,myślę że to rozsądny zakup.

silniki forda ogulnie są bdb.chociaż disel 1800TD, do 2000 obrotów to przysłowiowa taczka,ale powyżej ciągnie całkiem przyzwoicie w momencie gdy załączy turbinkę nie jeden silnik bęzynowy ma z nim kłopoty,no i spalanie niskie,przy rozsądnej jeżdzie. Silnik jest bardzo wytrzymały,odnośnie długich przebiegów,wystarczy dbać o wymiany,oleju.

autko jest zawieszone w miare dobrze,ma niezależne zawieszenie,w miare dobrze ustawione,przy czym koszt części zamiennych jest relatywnie niski,a zawieszenie jak na polskie drogi,w miarę wytrzymałe i tanie w naprawie np.tulejka metalowo-gumowa,tzw,simerblog kosztuje8zł.końcówki drążka 27-32zł itd.sprubujcie znależdżć coś podobnego np.do Francuza,czy nawet Audi.

ogulnie,miejsca w autku jest dużo,jakość materiałów mogła by być lepsza,bagażnik zwłaszcza w kombi jest kolosalny,zwłaszcza po złożeniu tylnich foteli,robi się z tego mała ciężarówka,środek ogulnie bardzo wygodny,chociaż jakość plastikowych wykończeń słaba,skrzypią i są trudne do czyszczenia.

tutaj jest bardzo dobrze,ogrzewanie i wentylacja dez zastrzeżeń.

didoczność w miare dobra,chociaż znam autka z lepszą widocznością.

nie mam uwag.

części są tanie jak i koszt naprawy nie jest drogi,dlatego opłaca się nieoszczędzać na bezpieczeństwie i dokonywać koniecznych napraw,na tym się nie oszczędzi a i ceny nie doprowadzą nas do bankructwa,np.przednie zawieszenie z robocizną,i częściami kosztowało mnie ok.300zł całe tz.tuleje metalowo gumowe,końcówki drążka,łączniki stabilizatora,i dolny sforzeń zwrotnicy,to wszystko kosztowało tyle łącznie z ustawieniem zbieżności,co jest oczywiste po wymianie końcówek.

wkurzały mnie tylko czasami skrzypiące plastiki,ale idzie nad tym zapanować,wystarczy znależdżć miejsce i je w jakiś sposób zabespieczyć,przed skrzypieniem,nie jest tego dużo,w tych autkach skrzypią tylne plastiki,tz.tylna klapa i boki,z nią połączone.Chodzi o plastiki w tych miejscach.

autko zadbane,sprawne technicznie jest niezawodne,zjeżdziłem nim całą polskę i kawałek europy.