Opinia Ford Probe 2.0 16V 0KM (benzyna) coupe 1995r., ocena użytkownika (ps4)

Ford Probe 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 2.0 16V 0KM (benzyna)

data oceny: 2010-02-18

wszystkie raporty zależą od stylu jazdy, sezonu, stopnia "zarżnięcia" silnika, jazda po trasie tez może być pełna zakrętów, Probe potrafi być zarówno oszczędny jak i paliwożerny! Uwaga na tankowane paliwo! Ja tankuję teraz tylko na takiej zielonej albo z muszelką i jest ok:)

Stan lakieru, niewielkie poprawki lakiernicze czy odpryski są dopuszczalne i nie oznaczają zaraz chęci ukrycia powypadkowej przeszłości, pasek rozrządu musi być wymieniany co ok. 100 tys. km., duża liczba egzemplarzy powypadkowych, obecność oryginalnego klucza do kół, sprawność centralnego zamka no i wszystko inne co powinno się sprawdzać przy zakupie:)

Płyny- muszą być dobrej jakości.

Jeżeli kogoś interesuje taki charakter auta- to ja polecam:) starym i młodym, singlom i parom:)

Auto dla dwojga, świetnie zestrojone zawieszenie, duży prześwit(!), auto z duszą dla miłośników a nie szpanerów, jak dbasz to Ci się odwdzięczy, mam je tylko rok ale jak na kilkunastoletni samochód- super. Nigdy nie zostawił mnie w szczerym polu. Gigantyczny bagażnik ale załadunek cięższych przedmiotów jest utrudniony przez bardzo wysoki próg, jeśli to można tak nazwać, nisko sięgający przedni zderzak ale za to wygląd jaki! Uwaga, duża liczba egzemplarzy powypadkowych, zaniedbanych, delikatny lakier- nie polecam myjni ze szczotami, wosk to podstawa. Szerokie drzwi, lepiej postawić troszkę dalej od kolegi bo można mieć problem z wydostaniem się z auta:)Przed kupnem nowego akumulatora dokładnie go zmierz, szczególnie na wysokość. Fajnie płynie po drodze... i ładnie mruczy

precyzyjne parkowanie utrudnia nieco szeroki rozstaw osi, samochód świetnie trzyma się drogi, oczywiście przy nieumiejętnym pokonywaniu zakrętów żaden nie będzie się w nich czuł pewnie

bardzo wysoka kultura pracy silnika w zadbanych egzemplarzach, płynne przyspieszanie

wyciszenie- odgłos silnika - rewelacja, wyciszenie odgłosów z zewnątrz szczególnie przy mokrej nawierzchni mogłoby być lepsze ale może ma na to wpływ charakterystyczna forma drzwi (?). Tył- dla dzieci, zawsze można siedzieć bokiem ale na krótkich dystansach, mało miejsca również nad głową

tylną kanapę można złożyć zarówno w całości jak i w połowie (lewo-prawo) co może powiększyć i tak ogromny bagażnik, pozycja w fotelu iście sportowa, fotele jednolite- bez zagłówków, trzeba zwrócić uwagę na idealne ustawienie fotela, pamiętajmy, że jest to auto sportowe i nie musimy w nim widzieć końca długiej maski, włączone światła mijania działają jak "celowniki"

widoczność może sprawiać trochę problem przy manewrowaniu, szczególnie na początku przygody z "proboszczem"

ogólnie wszystko działa poprawnie, może czasem alarm szwankuje, zawsze szybka reakcja, ostatnio jednak przetarł mi się kabelek od rozrusznika:) co powodowało czasem dziwne zwarcia aż w końcu death, koszt naprawy z robocizną 50 zł

różnie z dostępnością części- de facto to mazda więc wszystko pasuje z szósteczki

wcale nie takie złe, wystarczy popatrzeć na inne raporty samochodów w podobnej klasie. + za wyposażenie i odporność na korozję