Opinia Ford Probe GT 2.2 147KM (benzyna) coupe 1992r., ocena użytkownika (v7s)

Ford Probe GT 1992r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

data oceny: 2010-09-15

jazda spokojna bez użycia turbo w mieście mieści się w 10, przy szaleństwie do 15. na trasie osobisty rekord 6,30 l/100 km (przy stałej prędkości 120 bez korków. zmiana prędkości tylko w terenach zabudowanych)

na stan techniczny ale najlepiej szczegółowo. młodzi lubią katowac takie auta.

nie używac turbo na zimnym silniku oraz po ostrej jeździe odczekac min 30 sek żeby ostygła. tak zaleca producent i jest to opisane na osłonie przeciwsłonecznej

dobry zakup, bo trafiłem na zadbany model.

wg mnie 10 bo zakochałem się w tym aucie ale to też kwestia gustu.

auto prowadzi się dobrze i wygodnie. wspomaganie zmienia się automatycznie zależnie od prędkości. hamulce nie najgorsze ale fabrycznym błędem są zbyt małe tarcze. parkowanie ciężkie zazwyczaj na 3 razy zwłaszcza gdy jest mało miejsca przez to, że auto ma mały skręt względem długości.

biegi długie i nie wymagają częstej zmiany. skrzynia biegów ok ale podczas palenia gum lub jak auto jedzie do tyłu i zaczniemy palic gumy, skrzynia lubi się rozleciec albo po prostu wypaśc:P najsłabszy punkt do szaleństw. przyspieszenia dałem na 10 bo osobiście szybszym i mocniejszym autem nie jeździłem a jak na 150KM to i tak potrafi bardzo dużo.

fajne miękkie regulowane zawieszenie. z przodu wygodnie, dużo miejsca. z tyłu ciasno, ale 2 małe osoby nie będą narzekac na brak miejsca. ogólnie podróż w 4 osoby nie sprawia problemu. silnik słychac na obrotach, podczas normalnej jazdy jest cichy i pracuje dobrze. podczas szybszej jazdy słychac powietrze wlatujące przez szyby boczne, ale spowodowane jest to brakiem ramek w drzwiach.

bagażnik bardzo pojemny jak na takie auto. plusem są składane tylne fotele, minusem - wysoki próg załadunku. karoseria ocynk i rdza nie bierze, chyba że są odpryski (np jak ktoś uderzy w drzwi drzwiami innego auta na parkingu)wtedy jest to słaby punkt i rdza może się zając. no i słabe dla rdzy jest podwozie.

słabe ogrzewanie zimową porą

widocznośc dobra, tylko mając zamknięte lampy nie widac gdzie się kończy przód, do tyłu nie najgorzej a w lusterkach jak w każdej osobówce, zdecydowanie są za małe do jazdy miejskiej.

wczystko ładnie pięknie działa, tylko fabrycznie za słabe silniczki do szyb. również możliwe poplątanie się linek od windy szyb, ale spowodowane jest to rozciągnięciem linki przez jej użytecznośc i wiek

wymieniałem przeguby, łożyska ale to rzecz normalna. włącznik świateł, ale powodem jest u mnie jakieś coś, nie wiem co, że nie mogę zostawic otwartych lamp na zgaszonych światłach przez mostkowanie włącznika. bez tego światła w ogóle nie świeciły. w moim przypadku to jedyna wada elektryczna.

biedna wersja, bez klimy, tempomatu, itp

a dokładnie siła napędu