Opinia Ford Escape Escape 2.3 zetec 16V 155KM (benzyna) terenowy 2006r., ocena użytkownika (5s5)

Ford Escape Escape 2006r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.3 zetec 16V 155KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-12

Chciałem SUV-a i napęd na cztery. W rozmowach ze \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"znawcami\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" nie zgłębiłem wystarczająco wiedzy w tym zakresie. Niewiele brakowało a kupiłbym \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"niby suv-a)też Forda Escape ( to mój wymarzony model), mógł być w europejskiej wersji- Maverick.Okazało się,że jest z napędem wyłączie na przednią oś. Kupiłem ostatecznie 4WD ale z napędem stałym. Prowadzi się absolutnie rewelacyjnie. Przy ostrzjszych zakretach wręcz jak przyklejony do jezdni.Żadne poślizgi a jak wspomniałem oryginalnie posiada opoby całoroczne ale to jednak nie zimowe.

Zanim zgasisz silnik przestaw pokretło kierunku nawiewu na środkową/górną pozycję\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"0\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" gdyż wentylator nawiewu pozostaje zawsze właczony na \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"pierwszym biegu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".Oczekując na skrzyżowaniu na zielone światło przestaw lewarek w poz. P lub trzymaj na D nie oczekuj w przestawieniu na L

Szczególnie osobom dojrzałym.

Póki co niczego poza instalacją lpg za 3100zł - nie dołożyłem. Samochód ma przejechane w tej chwili około 12ooo mil.Szkoda, że Ford Polska serwisuje takie samochody jedynie gdy je sprowadzi dealer.

samochód przez osobe godna zaufania sprowadziłem z USA w absolutnie znakomitym stanie. Zafundowałem sobie instal.lpg BRC seqent 24, spisuje się znakomicie. Średnie spalanie na poziomie około 13l. W mieście około 15l natomiast na trasie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"z lekka nogą\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" przy predkości około 100km/godz. spalanie nie przekracza 11-litrów. Jest to mój piąty samochód na lpg ale instalacja BRC nic dodac nic ująć jest absolutnie rewelacyjna. Przyspieszenm\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ia nie różnbiące się przy zasilaniu benzyną. Firma Energy Gaz Polska - gorąco polecam, Oni ją instalowali.

Jest to mój pierwszy SUV.Jest wręcz komfortowo zawieszony. Dziury i nierówności naszych dróg nie robią na tym zawieszeniu żadnego wrażenia. Komfort podrużowania znakomity. Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego, po razierwszy a jeździłem Focusem, po przjechaniu kilkuset km. nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych. Siedzenia znakomicie wyprofilowane, dobrze trzymają na boki.

Samochód ten jest znakomicie wyciszony. W focusie słyszałem silnik cały czas a przy przyspieszaniu wręcz wył.W Escapioe jest cichutko a na wolnych obrotach nie trzuje sie pracy ani nie słychać silnika. Z zewnątrz dochodzi jedynie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"szurgot\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" opon. Mam całoroczne oryginalne.

Przestrzeni z przodu wręcz ponad miarę. Nie jestem skromnej postury. Liczę sobie ponad 180cm i ważę nieco ponad 90kg. Moja \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"połowa\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" też nie jest całkiem skromna. Z tyły szczuplejsze trzy osoby siedzą b. wygodnie. Miejsca na kolana b. dużo Od kolan jeszcze luż około 15cm.Przestrzeń bagażowa jak na potrzeby pięcioosobowej rodziny znakomicie wystarczająca z luzem.

Przy temperaturach zewnętrznych poniżej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"0\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" samochód nagrzewa sie bardzo szybko nie wystarcza czasu na wypalenie przysłowiowego papierosa.Ogrzewanie bardzo wydajne i ciekawostka przy ustawieniu nawiewu wyłącznie na przednią szybę włącza się również klima co znakomicie przyspiesza odparowywanie szyb zwłaszcva przedniej., To mi bardzo wydajnie rekompensuje brak ogrzewania przedniej szyby jakie miałem w Focusie.

Przy cofaniu jest troche trudności. Jestem doświadczonym kierowcą, to mój juz 9-ty samochód. Jednak w tym zamontuję sobie elektroniczny system parkowania.

Układ jezdny a co zatem idzie w połączeniu z wygodnymi siedzeniami - komfort podróżowania. Znakomicie wentylowany, ogrzewany a chłodzony może aż nadmiernie.Spalanie spełnia moje oczekiwania ( lpg)