Opinia Alfa Romeo 156 1.9 KM (turbo diesel) kombi 2010r., ocena użytkownika (241g)

Alfa Romeo 156 2010r. - opinia użytkownika

silnik: 1.9 KM (turbo diesel)

wyposażenie: ABS,Kontrola trakcji

data oceny: 2013-06-24

Samochodem jeżdżę praktycznie tylko w trasy. Przy prędkościach do 100km/h autko pali 4,9-5,1L/100km. Wyższa prędkość w tym modelu to wyższe spalanie. Przy jeździe 160km/h spalanie ok.7,2-7,4L/100km.

przewody wodne.

Na co zwrócić uwagę- nie wiem. Każdy samochód jak jest zadbany (nie mówię o codziennym myciu tylko o przeglądach, wymianach oleju, itp.) odwdzięcza się bezawaryjnością.

Auto godne polecenia dla młodych chłopaków. Jest czym przyśpieszyć, ładnie wygląda. Dla Panów po 30-tce sztywne, sportowe zawieszenie na długich trasach przenosi się na ból pleców i pośladków. Mimo że to kombi nie ma co liczyć na zapakowan

dynamiczny silnik, układ kierowniczy daje poczucie pewności na drodze. Dziwny układ chłodzenia. Parcieją przewody wodne, słabe ogrzewanie przy jeździe po mieście.

bardzo dobrze zgrane zawieszenie. Brak przechyłów w zakrętach. Pełny skręt kierownicy po obrocie o 180 stopni. Mam niewentylowane tarcze i przy prędkościach pow. 160km/h lubią się przygrzać. Parkowanie jak w kombi, ale lusterka zewnętrzne mogły by być trochę większe.

Silnik bardzo elastyczny. Brak "turbodziury". Przy 1600obr/min praktycznie pełny ciąg. skrzynia i biegi bez zastrzeżeń.

Zawieszenie dość sztywne. bardzo przenosi nierówności na karoserię. Skutkuje to częstą wymianą wachaczy, końcówek drążków. Na szczęście niewielkie koszty.

Przestrzeń z przodu wystarczająca ale bez rewelacji. Bagażnik jak na kombi zbyt mały. Karoseria bez korozji. Dobrze ocynkowana blacha.

Kupiłem samochód w zimie i nie mogłem go dogrzać. Po wymianie termostatu problem trwał nadal. Okazało się że auta przy niskich prędkościach się niedogrzeje. Autko na trasie łapie bardzo szybko pełną temperaturę, ale w korkach stygnie. Wentylacja bez rewelacji. Mimo automatyzacji regulacji temperatury albo jest za zimno albo za ciepło. Nigdy tak jak chcę.

Widoczność z przodu bez zastrzeżeń. Do tyłu jak to w kombi. Boczne lusterka za małe.

przejechałem tym samochodem 60 tysięcy i nigdy nie miałem kłopotów z elektroniką.

części dość tanie ale łożysko cena kosmiczna- z wymianą 800zł

brak mozliwości dogrzania auta w mieście. Temperatura nie wychodzi pow. 70 stopni

świetny silnik. nic nie jestem w stanie mu zarzucić.

wikked