Opinia Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 184KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1993r., ocena użytkownika (z2k)

Alfa Romeo 164 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 3.0 V6 12V 184KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-28

Co do spalania , cóż wszystko zależy od nogi własciciela, od filtrów powietrza i paliwa, od jakości paliwa. Moje auto wykazało przy bardzo ostrej jeździe na max obrotach i granicznych prędkościach, ostre ruszanie z miejsca w mieście 17l na 100km, natomiast minimalne jakie udało mi się uzyskać jadąc na trasie to 8,7l na 100km. W moim autku cykl mieszany zamyka sie max 10,5lna 100km(jeżdżę normalnie wykorzystując duży moment obrotowy przy niskich obrotach-nie trzeba mieszać w skrzyni)

kompresje silnika i ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku- nie może być mniejsze niż 1,5atm

kierowca każdego auta powinien panować i kontrolowac wskazania na desce rozdzielczej.

Fanom tej marki i ludziom którzy maja choć troche pojęcia i chęci do mechaniki

Jak dla mnie super autko. Łączny koszt remontu auta wraz z naprawa silnika i innych podzespołów wyniósł mnie 11tys. zł(robocizna we własnym zakresie). Alfa jeździ super i wszystko w niej działa. Niech mi ktoś pokaże samochód w takim stanie technicznym, z 230konnym silnikiem(jest obecnie podrasowany), z klimatronikiem , ABS-em, pełna elektryką szyb, lusterek, siedzeń(podgrzewane), o takich parametrach jezdnych za 11TYS ZŁOTYCH !!! Powodzenia:)

Alfa ma bardzo delikatne zawieszenie jak na nasze drogi. Na szczęście elementy zawieszenia -wymienne nie sa drogie i sa łatwo dostępne. Prowadzenie autka jest bardzo dobre pod warunkiem że dokładnie ustawione jest zawieszenie(kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, zbieżność-rozbieżność).

co do silnika nie mam zastrzeżeń poniewaz zrobiłem mu kapitalny remont(bez szlifu wału) na oryginalnych częściach- i to kosztowało sporo. Silniki te są baaardzo wrażliwe na jakośc oleju i jego wymiany. Konieczne jest zmienianie oleju max co 10tys km. Kultura pracy silników typu V i łatwośc oddawania momentu jest rewelacyjna.Jak na ta pojemność nie sa to silniki paliwożerne 10 - 12l w miejscu(normalnej jazdy), a na trasie da się zejść nawet do 8,7l.Moment obrotowy w tym aucie pozwala przyspeszac na 5 biegu z prędkości 50km/h. Dźwięk z wydechu i samego silnika "BOMBA". Mankamentem jest niestety cieknący hydrauliczny napinacz paska rozrządu. Nowy napinacz jest bardzo drogi ale są w sprzedaży zastępcze- mechaniczne(bez problemów można ściągnąć z zagranicy http://www.alfissimo.com/) Jak dla mnie silnik bardzo fajny , niewyżyłowany i dzięki temu żywotny.

Auto wygodne, co do wyciszenia- cóz, alfy to specyficzne auta i silnik MA BYC SŁYCHAĆ BO JEGO DŹWIĘK JEST PIĘKNY.Opony słychac umiarkowanie, oczywiście zależy jakie koła ma sie założone(ja mam 16" 205x55 i jest ok). Troszke drażnią skrzypiące plastiki ale da sie wytrzymać-lepiej słuchać silnika :)Przednie fotele sa wygodne ale nie trzymaja zbyt dobrze na boki- chyba że mamy sportowe oryginalne fotele alfy ala\'RECARO i te są rewelacyjne.

Cóż autko jest z lat 90-tych więc nie ma się co czepiać - jest bardzo dobrze.

Autko ma bardzo dobrze działające ogrzewanie, szyby szybko doparowują i odmarzają.

jest ok

Co do elektroniki i elektryki to Włosi sie nie popisali. Alfa lubi czasem zakaprysić. Pewne rzeczy, wiązki trzeba było przerobić żeby się nie psuły i jest ok.

Jest duża i dobra dostępność części używanych i nie są one drogie. Owszem remont kapitalny silnika kosztował mnie 3800zł- wiem że można za tyle kupić drugie auto i wymienić silnik, ale ja jestem fanem tej marki i chciałem wyremontować silnik osobiście i na oryginalnych częściach. Barzdo duży wybór części maja za granicą i bez problemów można sie dogadac przez internet - http://www.alfissimo.com/

Całe auto mile mnie zaskoczyło.

Irek