Opinia Alfa Romeo 146 1.6 106KM (benzyna) hatchback 1995r., ocena użytkownika (t69)

Alfa Romeo 146 1995r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-15

Spalanie podałem w bardzo upalne dni gdzie jeździ się bez klimatyzacji (dołożyć 1litr). W zimę zaś spalanie osiągneło wartość 16,5 gdyż silnik był podczas mroźnej zimy cały czas nie dogrzany

Zdecydowanie bezwypadkowość (jeśli blacha oryginał nie będzie rdzewieć) oraz podwozie (które lubi rdzewieć) Jeśli silnik będzie już zjeżdżony to wydacie majątek na jego naprawę bądź trochę mniej na jego wymianę

Nie mam pojęcia (wszystko robię na bieżąco)

Osobą które nie będą oszczędzały na przeglądach oraz które nie kupią tego pojazdu na wyścigi (obrotomierz kręci się do prawie 7000obr/min ale zmieniam bieg przy 2500-3000obr/min). Lecz ten dźwięk boksera naprawdę strasznie kusi by przycisnąć :)

Jest to włoski dość delikatny samochód. Jeśli chcesz się nim ścigać trochę pojeździ ale dość krótko a Ty dowiesz się co oznacza słowo spalanie samochodu (do 17l/100km).Części nie należą do zbyt tanich ale jeśli odpowiednio będziesz się z nim obchodził niewiele będziesz musiał wymieniać

Samochód jak dla mnie ma bardzo twarde zawieszenie (przesiadłem się z łady) Prowadzenie przy tym jest dość dobre lecz na równej nawierzchni.

Silnik dość elastyczny i nie trzeba często zmieniać biegów. W mojej wersji jest to boxer więc nie należy do cichych lecz ma bardzo przyjemny dźwięk. Skrzynia czasem zazgrzyta a biegi dość ciężko wchodzą lecz jest to kwestia przyzwyczajenia

jak dla mnie trochę zbyt twarde zawieszenie ale nierówności przyjmuje dobrze przy sprawnym zawieszeniu. Wyciszenie? a kto na to patrzy w boxerze. Lecz samochód wiadomo włoski wygina się i skrzeczą uszczelki w drzwiach. Przednie fotele bardzo wygodne lecz przy wysokim kierowcy pasażer siedzący z tyłu ma już niewiele miejsca

Tu tylko opiszę iż karoseria trzyma się bardzo dobrze choć trafiłem na taką wersje gdzie na niektórych elementach po tylu latach lakier wyblakł (oryginalne elementy lecz w fabryce źle nałożyli lakier bezbarwny). Podwozie prawie wogóle nie zabezpieczone antykorozyjnie i najwcześniej na nim widać oznaki korozji

Jeśli w srogą zimę nie przysłoni się chłodnicy to ile byś nie zrobił kilometrów zmarzniesz a w lato choć klima dopiero po serwisie nie czuć jej zadowalająco

Kostki pod maską niestety po pewnym czasie niszczą się szczególnie ich uszczelnienia powoduje to nie rzadko spore problemy nie tylko elektryczne ale i elektroniczne

Nie zapeszając robię sporo kilometrów i jeśli wkłada się w samochód trochę serca i wysiłku (przeglądy oraz na czas wymiana oleju filtrów płynów itp) odwdzięczy się. A koszty niewielkie jak dla mnie (mam znajomych w hurtowniach)

Do 17l/100km (w zimę) KOSZMAR

W moim przypadku jednak niezawodność chodź słyszałem wiele legend na temat awaryjności alfy