Opinia Alfa Romeo 146 1.4 boxer 90KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (2xs)

Alfa Romeo 146 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 boxer 90KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-09

Alfa ma zcięcie sportowe więc jeżeli sprzedający ma ciężką nogę może je zniszczyć. Często można spotkać tani model z małym przebiegiem, ale czy auto jest zadbane. Obawiam się, że twinspark nie będzie już tak dobry

Ja unikam dziurawych dróg, bo mnie plastiki denerwują

Producent skupił się na silniku i zawieszeniu drogim, ale jakże doskonałym. Trochę więcej wagi mógł poświęcić na plastiki trzeszczące. Ładne wygodne z lekkim sportowym zacieciem. Ocena może subiektywna, ale za te pieniadze to najlepszy wybor.

wielowahaczowy system zawieszenia sprawdza się doskonale nie jest drogi w serwisie choć niewiele wymieniałem nie mogę dobrze ocenić. parowanie - widoczność przez tylna szybę mogłaby być lepsza.

Nieoceniony silnik typu boxer to największa zaleta samochodu. Bez porównania szybciej reaguje na ruchy pedałem gazu. Niesamowita frajda z jazdy - niski dźwięk silnika sprawia, że nawet laik wie, że nie jest to zwykłe auto. Dodać należy, że jest to bardzo trwały silnik choć inny to logiczny w budowie i prosty. Warto my serwisował go jeden człowiek (nie papudrak, którego poznać. bo nie wie gdzie w alfie otwiera się maskę).

Nie wożę wielu ciężarów i nie siedzę wiele na tyle. Fotele przednie b, dobrze trzymają wygodne, może trochę siedzisko mogło być dłuższe ale to czepianie się, fajna regulacja wysokości. plastiki to minus dzwonią i tyle.

Z przodu b. dużo miejsca z tyłu i bagażnik minimalnie gorzej niż np. renault19 (mój poprzedni samochód) dobre tylko dlaczego trzeszczą Aranżacja? Karoseria - alfa ma dobre lakiery.

może powinien się szybciej nagrzewać. potem jest ok