Opinia FSO Polonez CARO 1.6 87KM (benzyna+gaz) hatchback 1992r., ocena użytkownika (xk8)

FSO Polonez CARO 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 87KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-02-15

W zasadzie nigdy nie jeździłem nim na benzynie (dziurawy bak) w związku z czym dane raczej w formie poglądowej. Na gazie palił nawet przy minus 20 stopniach celsjusza w związku z czym koszty eksploatacji niezwykle niskie.

Na karoserie, jeśli nie ma w niej poważnych ognisk rdzy to egzemplarz jest naprawdę godny polecenia.

Auto toporne ale i odporne na polskie drogi. Nie wymaga specjalnej troski, ani też nie jest szczególnie stresujące parkowanie w niepewnej okolicy. Złodziej nie często będzie zainteresowany leciwymi już produktami fabryki na Żeraniu.

Nie wymagającym kierowcom. Początkującym. Generalnie każdemu, kto raczej nie lubi się przejmować częstymi awariami elektroniki i innych gadżetów.

Jeśli ktoś nie ma wygórowanym aspiracji, chce mieć prosty trwały i tani w utrzymaniu pojazd to gorąco polecam nie zgnite Polonezy. Samochód oferuję dużo miejsca za niewielkie pieniądze, a ponadto przy zasilaniu LPG jest doskonałą konkurencją dla nowoczesnych diesli jeśli chodzi o bieżące koszty utrzymania.

Mimo gabarytów kanciaste kształty pomocne w parkowaniu.

Jak na silnik z lat 50-tych XX wieku to myślę, że nieźle. Elastyczność bez rewelacji choć nigdy nim na benzynie nie jezdziłem.

O ciszę raczej trudno jednak na brak miejsca trudno narzekać.

Gdyby nie blacha to samochód niemal nieprawdopodobny. Cena w stosunku do parametrów użytkowych idealna.

Na ten element nie należy narzekać jeśli wszystkie podzespoły conajmniej względnie sprawne.

Duże gabaryty samochodu nie wielkim problemem z racji pudełkowatości bryły.

Brak nadmiernie rozbudowanej elektryki przy niemal zupełnym braku elektroniki skutkował jej bezawaryjnością.

Nie psuję się wbrew pozorom często jeśli już to naprawa mieści się w dwucyfrowej kwocie wraz z częściami zamiennymi.

W ciągu 4 lat 2 razy zawiodły hamulce i raz tłumik . Myślę że to dobry wynik zwłaszcza, że nigdy w trasie.