Opinia FSO 1500 Borewicz Classic 2.0 V6 146KM (benzyna+gaz) hatchback 1980r., ocena użytkownika (dys)

FSO 1500 Borewicz Classic 1980r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 V6 146KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-08-22

Spalanie zależy od kierowcy. Ja osobiście mojego nie oszczędzałem i dostawał w "pupę" więc i palił swoje. Ale jak ktoś jeździ ekonomicznie (np. jak mój ojciec) to caro 1.5 mieściło się na trasie w granicach 8 litrów na 100. Co jest praktycznie cudem na LPG.

Na rdzę. Należy sprawdzić czy nie są zgnite podłużnice oraz w miejscu koła zapasowego. To najczęstsze miejsca o których zapominają nieuczciwi sprzedawcy. Ale jeśli już ktoś decyduje się na poloneza polecam MODELE DO 1993 ROKU z WLOTEM NA MASCE A NIE NA PODSZYBIU!!! Te egzemplarze są mniej awaryjne i mniej podatne na korozję.

Na dość duże gabaryty. W zatłoczonych miastach łatwiej będzie zaparkować Cinquecento niż poldka.

Pomimo tego że polonez jest uważany za "grata" to ja swojego kochałem. Miałem w swoim życiu 6 polonezów i każdego wspominam bardzo dobrze. Jak każde auto potrafi zajść za skórę ale całokształt jest dla mnie idealny. Polecam młodym kierowcą ze względu na banalne naprawy i koszty remontów w przypadku rozbicia auta.

Układ jezdny w moim polonezie pracował bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nim problemów ani powodów do narzekań. Polonez to jednak polonez i za taką cenę nie należy spodziewać się Mercedesa z Polski;]

W polonezie miałem silnik 2.0 V6 od Lancii jeśli mnie pamięć nie myli. Silnik był świetny i potrafił rozpędzić tego "stwora" do 200km/h bez większych problemów. (do roku 93 polonezy miały mocniejsze blachy i konstrukcje) więc polecam modele z przed 93 roku. Poza tym silnik z oznaczeniem GLE jest ekonomiczniejszy oraz bardziej elastyczny. Polecam 1.5 [http://polskajazda.pl w wyszukiwarce Cbskut]

Polonez jest idealnym autem na nasze Polskie równe drogi. Jadąc nim nie czuć dołków ani nierówności. Po prostu to auto płynie jak stary krążownik... Ja osobiście miałem tylko problemy z wyciszeniem w środku ale to była wina mojej głupoty (miałem założony sportowy tłumik ;])

Miejsca było dość aby podróżować komfortowo przez długie kilometry. Byłem moim poldkiem a to w górach a to nad morzem i ani razu żaden z pasażerów nie był obolały a auto nie dostawało awarii. Blachy dość słabe ale po 93 roku były jeszcze słabsze więc polecam starsze egzemplarze... "Polonez jak wino, im starszy tym lepszy"

Latem było chłodno i przyjemnie (w borewiczu bo w carówce to tragedia) a zimą grzały jak wściekłe. Można było jechać w samym podkoszulku.

Widoczność dobra, pozycja za kierownicą też. Lusterka dobre można je było dobrze ustawić. A nawet jak się zdarzyło puknięcie w co innego to części do poloneza BANALNIE TANIE!

W moim poldku elektryki było troszkę i nigdy na nią nie narzekałem. El.szyby i centalny zamek z alarmem działał znakomicie. Bez awarii. Nie polecam jedynie wbijać się w kałuże ze zbyt dużą prędkością. Można auto chwilowo zalać i trzeba czekać (niekiedy po 3 godziny) na osuszenie się przewodów. Chyba że ktoś woli je podgrzewać zapalniczką;] (jak ja)

Jedyna rzecz jaka mi się popsuła (a nie była to wymiana użytkowa taka jak np. klocki czy oleje) była kostka stacyjki. Za nową zapłaciłem 32zł i założyłem ją w 3 minuty. Banalne ale potrafi zdenerwować jak padnie gdzieś na trasie 250km od domu;]

Do czegoś się trzeba przyczepić żeby nie było tak pięknie. Jak każde auto i polonez ma swoje wady. Caro ma ogromne problemy z chłodzeniem w lecie kabiny. Silnik trzyma idealną temperaturę. Ale trzeba też uważać na dość często psujące się czujniki od wentylatora. Jeśli tan się spali to można w lecie ugotować furę.

Auto o którym mówi się że jest złe i awaryjne zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Mojego pierwszego poloneza dostałem nie z wyboru ale z przymusu i bardzo się teraz z tego cieszę.

Mateusz