Opinia Honda Accord 2.4 190KM (benzyna) kombi 2004r., ocena użytkownika (y5d)

Honda Accord 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-17

Silnik 2,4litra w benzynie (190 KM) z automatyczną skrzynią biegów. Nie zamierzam instalować gazu w tym aucie. To byłaby zbrodnia.

Ewentualna korozja oraz grubość lakieru. Poza tym warto wziąć auto z automatyczną skrzynią biegów, ale po maksymalnie jednym właścicielu.

Wykorzystywać tempomat (w trasie) i manualną zmianę biegów w celu hamowania silnikiem. Wtedy zaoszczędzimy nieco paliwka. Choć z drugiej strony silniki hondy lubią wysokie obroty. Tak więc od czasu do czasu warto wyprzedzić na wysokich obrotach.

Rodzicom z lekkim zacięciem sportowym i dziećmi.

Na razie jest super. Zobaczymy w przyszłości.

Niezwykle bezpośrednie sprzężenie kierownicy z kołami. Czuje się każdą koleinę i trzeba mocno trzymać kierownicę. Można to lubić, lub nie. Natomiast na równej drodze jazda to bajka. Parkowanie (tyłem i koperta) jest ciężkie szczególnie dla osób, które - jak ja - jeździły wcześniej mniejszym autem. Ale można się nauczyć. W mieście zaparkować można bez większych problemów. Polecam jednak instalację czujników parkowania, przydają się.

Skrzynia automatyczna, którą posiada moje auto, ma pięć biegów. Przy prędkości powyżej 120km/godz przydałby się 6 a nawet 7 bieg, żeby ograniczyć spalanie auta (koniki lubią jeść, a ten silnik ma ich aż 190). Przyspieszenie oceniłem przy skrzyni przełączonej na manual. Wtedy przyspieszenie wciska w fotel. Automat lubi natomiast spokojniejsze przyspieszanie.

Na ostrych zakrętach przechyla minimalnie, całkiem przyjemnie. Specjalnie sprawdzałem to wykonując gwałtowne manewry. Wyciszenie mogłoby być lepsze. Podczas jazdy autem volvo v70 z 2004roku z silnikiem d5 (diesel!) wyciszenie jest lepsze a silnik słychać słabiej. Fotele w accordzie trzymają bardzo dobrze, choć mogłyby celująco, gdyby były szersze w ramionach(przód). Moje auto posiada fotele skórzane. Mimo to siedzący nie ślizga się na zakrętach. Jeszcze jedno: montaż fotelika z isofixem. Uchwyty iso-fix w fotelach nie są ustawione współosiowo z fotelami. Dzięki temu dziecko odsunięte jest od drzwi o dodatkowe ok. 7 cm i - co za tym idzie - bardziej bezpieczne. Niestety może to powodować "wyciskanie się" tapicerki od fotelika w niektórych miejscach.

Korozję widziałem w jednej hondzie na przodzie maski. Z tego, co wiem, w niektórych egzemplarzach dochodziło do korozji. Moje auto jednak nie posiada żadnej korozji (rocznik 2004 czyli auto sześcioletnie). Część egzemplarzy wykonywano w Wlk. Brytanii, a część w Japonii. Posiadam wersję executive, one były robione w Kraju Kwitnącej Wiśni. Może dlatego nie ma korozji? Auto wybieraliśmy z żoną biorąc m.in. pod uwagę ilość miejsca z tyłu. Przy ustawieniu fotela na mój wzrost 189cm z tyłu pozostaje dużo miejsca na nogi. Dziecko w foteliku do 18 kg (największe i najcięższe foteliki) ma również sporo miejsca na nogi, nie brudzi przedniego siedzenia bucikami. W vw passacie jest tego miejsca jednak nieco więcej. Bagażnik hondy jest dłuuugi i szeeeroki, jednak stosunkowo niski. Ta niedogodność niwelowana jest przez wersję tourer, czyli kombi. Można bagaże zapakować pod dach. Składanie foteli tylnych w celu powiększenia bagażnika rozwiązano pierwszorzędnie - wystarczy lekko pociągnąć niewielką wajchę w oparciu. Siedziska składają się wraz z oparciami i na dodatek nie trzeba zdejmować zagłówków! Obsługa auta jest pierwszorzędna, bardzo intuicyjna. Jest jedna rzecz - od czasu do czasu myli mi się pokrętło klimatyzacji z pokrętłem głośności radia. Jednak jeżdżę autem dopiero miesiąc, więc może to kwestia przyzwyczajenia. Siedzenia są bardzo wygodne. Jedyne, czego brakuje mi przy tylnych siedzeniach, to możliwości regulacji pochylenia oparć. Przy dłuższych trasach jest to przydatne. Regulowane tylne oparcia posiadają takie auta, jak honda c-rv (suv), czy vw touran (minivan). Wszystkie drzwi otwierają się praktycznie pod kątem prostym, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie jest bardzo wygodne, a nogi nie obijają się o progi. Jednak minusik - aby zamknąć maksymalnie otwarte drzwi kierowcy siedząc w środku - trzeba mocno się wychylić. Ja jestem wysoki, a mimo to ledwo sięgam ręką. Można oczywiście pociągnąć za boczną kieszeń, ale przecież nie od tego ona jest.

Brakuje regulacji nawiewu w tunelu środkowym dla pasażerów tylnych siedzeń. W takim aucie jak honda accord (na dodatek wersja executive, czyli najwyższa) powinno być coś takiego. Audi A6 posiada taki nawiew.

Jak napisałem wcześniej, polecam montaż czujników parkowania.

Trudno mi jeszcze ocenić. Dopiero co kupiłem ten samochód.

Osobiście nie miałem żadnych problemów. Wymienione wyżej usterki naprawiłem w salonie w momencie kupna auta (bezpłatnie). Wystąpiły podczas eksploatacji przez poprzedniego właściciela.

Nieco wysokie spalanie. Ale czego spodziewać się po silniku benzynowym 2.4litra 190 KM z automatyczną skrzynią biegów? Spalanie jest dosyć dosyć, ale za to wyprzedza się bezpiecznie.

Niezawodność i pełne uznania spojrzenia przechodniów.