Opinia Honda Accord 2.4 166KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 2006r., ocena użytkownika (229z)

Honda Accord 2006r. - opinia użytkownika

silnik: 2.4 166KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-05-20

NIE WIEM ILE PALI NA BENZYNIE !!! Wypełniłem bo musiałem. JEŻDŻĘ TYLKO na LPG. AUTOMAT więc wiadomo Miasto to typowe warszawskie korki o 8:00 i 16:00 z prędkością 18-22km/h Poza miastem do Chorwacji paliła mi w trasie 9.5-9.8 LPG. Za rok z rowerkiem na dachu 11 LPG.

Auto zza oceanu, więc historia auta z CARFAXu albo od dilera w US Przeróbka świateł z US na PL nie jest trudna ale żmudna. Stan automatu... przejechac się i sprawdzić wg procedur opisanych w sieci. A pozostałe kwestie to jak przy zwykłum aucie.

Wymieniac oleje na czas i (silnik i skrzynia) tyle. W silniku podają 10kkm w skrzyni co mniej więcej 2 wymiany w silniku. A autko odpłaci się niezawodnością. Aha i na LPG regulacja zaworów (zresztą na benzynie też) Ja mam LPG firmy BRC. Zalożylem drugi dzień po zakupie i nawet nie wiem ile pali na benzynie. Ważne aby SERWISOWAĆ instalację LPG bo to niewielkie koszty a skutki - wiadomo.

Komuś kto kupuje auto na 10 lat bo raczej odsprzedać takiego dziadka zza oceanu będzie trudno.

mam porównanie tylko do gorszych aut (mniejszych). Z mondeo ST200 wypada porównywalnie, z Focusem I i II lepiej. Nie daje 10tki bo są jeszcze limuzyny o których mażę i ta ocena czeka na te właśnie.

Witam Oceny może nieco niskie ale jak najbardziej obiektywne gdyż mam wersję USA. Niestety HAMULCE w USA mają inne normy rygorystyczne i w tym modelu są do bani. Klocki schodzą w oczach a ich efektywność przy 3-cim hamowaniu jest zerowa (teraz sprawdzam na hi-endowych klockach to zobaczymy). Niskie oceny jeżeli chodzi o parkowanie bo auto ma prawie 5m więc łatwo nie jest zwłaszcza że do dyspozycji sa tylko lusterka gdyż użyteczność tylnej szyby jest w zasadzie żadna. Nie mam jeszcze czujników parkowanie... z tym będzie na pewno lepiej. Prowadzenie takiej landary w porównaniu np z Fordem Focusem czy mondeo ST200 na hamerykańskim zawiasie jest, umówmy się, mało sportowe, ale z tym liczyłem się kupując auto.

Jak na AUTOMAT 2.4 166KM 220Nm, który waży ze mną na pokładzie i pełnymi zbiornikami 1640kg (czyli 10kg na 1KM) auto radzi sobie całkiem nieźle. 5 biegów robi swoje. 2-ka jest fatalna do naszych warunków w korkach czasem jak chce się wbić w luke na pasie obok to nie redukuje. Powinna byc dłuższa jednynka... ale wiadomo 2-ka w automacie to bieg "wół roboczy" Przyspieszenie nieco ponad 9.1sek mierzone z użyciem gps-a, fabryka podaje mniej.

Wydaje mi się że auto jest słabo wyciszone. Jazda w piątkę mimo gabarytów nie jest zbyt komfortowa na długi dystans. 5 osób jest kłopot z zapakowaniem się bo LPG i koło w bagażniku.

Nie wiem jak w EU ale w US jest bardzo słaba jakość lakieru. Bardzo dużo odprysków. W środku jest bajeczka, jak w pokojowym fotelu. Bagażnik jak w sedanie. Zmieści tonę ziemniaków ale luzem. Niestety liftback z podnoszona szybą byłby wiele lepszym rozwiązaniem.

Nie 10 bo wsadzili tam chyba kompresor od czołgu. Jego załączenie odczuwalne jest jakby podłączył przyczepkę z tyłu. To powszechna opinia na forach US.

Z tyłu kicha... daleko, wysoko i mały prześwit.

Na razie nic

Zależy skąd części Mechaniczne nie ma problemów bo motor ten sam co w CRV. Karoseria i szyby to inna historia, albo serwis albo trzeba ściągać (na szczęście to nie problem)

hamulce to porażka a przy tej masie już kilkakrotnie miałem ciepło.

jest luksusowe

Radosław (powołać si