Opinia Honda Civic 1.4 109KM (benzyna) hatchback 2004r., ocena użytkownika (bk5)

Honda Civic 2004r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-12

Bez klimy pali o 0,3 mniej. Z bagażnikiem i boxem dachowym THULE 780 na trasie 600 km spalił 6,3 l/100km i uwaga z samym bagażnikiem, bez boxu dachowego spalił 6,5l/100km. Zawsze lałem paliwa orlen 95, bez bajerów. Samochód raczej oszczędny. no chyba że ktoś lubi wysokie obroty i dynamiczną jazdę, to potrafi i 12 pociągnąć na mieście.

Na tylna klapę bagażnika, na okolice listwy ozdobnej.

Nic szczególnego, tak jak we wszystkich autach, ile zostało nam paliwa, płynów stan ogumienia....

Rodzinie z małymi dzieciakami (1 lub 2), z większego miasta, do użytku codziennego, na zakupy i w trasę. Sprawdza się równiez jako auto służbowe.

Kompakt, dla rodziny po mieście i w trasę. Dobrze trzyma się drogi i jest w miarę komfortowym autem. Nie jest podatny na podmuchy boczne i koleiny (których coraz mniej). Jak trzeba to i poleci ile trzeba. Hamulce przyzwoite, dobrze się nim parkuje. Silnik cichy i oszczędny. Używam dwuch takich aut - służbowe i prywatne, oba jak na razie bez większych awarii (w służbowym wymian łożyska w skrzyni biegów, w prywatnym malowana klapa - z okazji korozji spowodowanej ozdobną blaszką, ale Honda zapłaciła i wyeliminowała problem.) Skrzypiał pedał sprzęgła, po nasmarowaniu przestalo. Tyle można mu zarzucić złego, reszta to same pozytywy. Siedzenia, widoczność ok, wszystko poukładane jak trzeba, przyciski, klapki, schowki. Fotele nisko osadzone (w focusie sa niżej) samochód dobrze się prowadzi. 6 poduszek, radio z cd seryjne, głośniki ... grają, słychać. koło zapasowe jest pełne, żadna dojazdówka, bagażnik też w miarę przyzwoity, ale w czwórke na wakacje zabieramy box dachowy - na wózek.

Auto prowadzi sie dobrze, wadą było wyposażenie seryjne w opony kierunkowe które strasznie hałasują w czasie jazdy

Silnik lubi wysokie obroty, ale w zamian daje dużo radości w tym zakresie. Z silnikiem 1.4 można próbować byc pierwszym na światłach, ale niestety sa lepsi. Z dużym obciążeniem "wakacyjnym" silnik zachowuje się stabilnie na trasie, w mieście trzeba trochę "pomachać" drążkiem.

Głośność w samochodzi jest do zniesienia, przewszkadzają tylko seryjnie montowane opony kierunkowe. Silnik cichy, daje o sobie znać około 5000

Była wpadka z klapą bagażnika, kiedy to chromowana ozdoba powodowała odpryski lakieru i w rezultacie korozję, ale Honda prowadziła akcję serwisową i usuwała usterkę na gwarancji. U mnie skończyło sie to malowaniem tylnej klapy. Wysokie osoby powyżej 184 mają mało miejsca z przodu - szczególnie prawa noga. Przy wzroście 180 cm mamy komfort. Plastiki nie piszczą, nie trzeszczą, są dobrze spasowane, schowków jest nie za wiele - wystrczy żeby nie zagracić auta, ale za to jest uchwyt na butelkę, kubek dla kierowcy

Klima i ogrzewanie działa sprawnie, nie wiele mogę tu napisać bo po prostu działa bez zarzutu. Czyszczenie, odgrzybianie klimy - komplet z filtrami kosztuje w ASO jakieś 200 zł. Na Shelu coś koło 120 zł.

8 punktów za przód, bo słupki są ciut za grube. Do tyłu widać dobrze, w lusterkach też - o ile są dobrze ustawione.

Reflektory, światełka - wszystko świeci - raz jeden wymieniałem żarówkę. Z elektryką na razie nic się nie dzieje. Miałem przypadek że włączał mi się autoalarm w trakcie jazdy - wystrczyło dokręcić stacyjkę autoalarmu - była poluzowana. minus, za brak urządzenia do wyjmowania bezpieczników (nie było mi potrzebne, ale nie ma)

Wzmiana końcówek drążków - prawie 1000 zł. z czego same drążki 360 zł, reszta to robocizna i geometria. trochę dużo.

Może gdyby Honda dorobiła jeszcze lepsze mocowanie do bagażników na dach, albo jak to jest w Akordzie - relingi....ach.

Zawsze myślałem że Honda pożera paliwo. Civic dobrze traktowany nie ma wilczego apetytu.