Opinia Honda Civic 1.4 16V 90KM (benzyna) hatchback 1988r., ocena użytkownika (fxj)

Honda Civic 1988r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 16V 90KM (benzyna)

data oceny: 2009-03-30

Ekonomia w normie, nawet jeśli ktoś ma ciężką nogę samochód z silniekiem 1,4 16V nie powinien spalić więcej niż 8/100

przedewszystkim wjedź na kanał i sprawdź stan podwozia i podłogi oraz progów. jeśli są zdrowe to zakonserwuj Szukaj oryginalnych modeli, czyli takich do których niewkładał swoich łap jakiś maniak tuningu

jeśli nie masz centralnego zamka to pamiętaj o zamykaniu drzwi, ja często zostawiałem prawe drzwi otwarte :P niepamiętałem ich zamknąć w tym autku nie wyztaje żaden dinks więc można to przeoczyć :P

Osobom aktywnym;\\r\\n"Tuningowcom";\\r\\nKawalerom;\\r\\nPięknym blondynkom (wyglądają w nim fantastycznie!);\\r\\nKażdemu kto ceni sobie bezawaryjność i niepodoba mu się nowoczesny styl "krótkomaskowców" z wielkimi plastikowymi zderz

Jeśli jesteś kawalerem lub młodą kobietą to z całą stanowczością polecam. Świetnie spisuje się na codzien, po mieście i na trasie, chociaż skrzynia biegów jest zdecydowanie miejska. Autko jest wystarczająco dynamiczne i dla dwóch osob może świetnie służyć, ale jeśli dorobisz się dzieci i będzie was troje lub więcej lepiej poszukać czegoś większego. Autko tanie w utrzymaniu i przyjemne w użytkowaniu. Największą wadą jest to, że ma już swoje lata. Jeśli taki sam nowy możnaby było kupoć w saonie zrobiłbym to bez zastanowienia. Polecam ze względu na bezawaryjność i wrażenia z jazdy.

To co było największą zaletą tego samohodu, to właśnie jego prowadzenie. Czysta przyjemność, szczególnie w ostrych zakrętach przy większych prędkościach. Zimą jeśli chce się szybko jeździć autko wymaga dobrych opon i sporych umiejętności, gdyż bardzo specyficznie łapie poślizgi na śniegu i lodzie.

W moim samochodzie silnik i skrzynia przeżyła karoserię i teraz jeździ w innym samochodzie. Kultura pracy nawet po sporym przebiegu bez zarzutu. Skrzynia.. jak dla mnie przydałby się 6 bieg na autostradę, ale w mieście jest OK.

Autko jest dosyć twarde, więc na "polskich drogach" raczej trudno byłoby pić herbatę z kubka. Jednak jeśli dla kogoś bardziej liczą się wrażenia z jazdy to polecam. Jazdy z kompletem pasarzerów? miejsca z tyłu jest sporo jak na te rozmiary samochodu, ale jeśli to są jakcyś ciężcy pasarzerowie to można to odczuć.

Kształt choć piękny i ładnie wyglądający nawet dziś, to jednak karoseria, a w szczególności podłoga i progi jeśli są źle zabezpieczone to szybko bierze je rdza. Bagażnik choć to małe autko, to zaskakująco spory, dwie osoby bez problemu zapakują się na tygodniowy urlop. Przestrzeń z tyłu. zadziwiająco spora, średniego wzrostu osoby mogą z tyłu uprawiać wygodny seks ;)

Ogrzewanie i nawiewy są bardzo wydajne. Przód super, ale tylne szyby szybko parują przy deszczowej pogodzie.

Samochód fabrycznie jest nisko zawieszony, a nie mało jest takich które były jeszcze dodatkowo obniżane, siedzimy nisko, ale widzimy to co trzeba.

Ciężko tu mówić o jakiejś elektronice bo samochód jest z lat 80-tych. Układ zapłonowy jest bardzo dobrze zabezpieczony nie ma mowy o zalewaniu czy zawilgoceniu przewodów wysokiego napięcia tak jak to zdarza się w modelach Audi z lat 90-tych. Honda pod tym względem wygrywa.

najprościej powiedzieć jest "jak dbasz tak masz" Moja Honda mechanicznie była zawsze sprawna, zniszczyła ją rdza podwozia, bo niezadbałem o konserwację. Samochód jak na te lata wyjątkowo niezawodny.

mała odpornosć na korozję

niezawodność,\\r\\nwrażenia z jazdy