Opinia Honda Civic eg3 1.3 d13b2 75KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (25na)

Honda Civic eg3 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.3 d13b2 75KM (benzyna)

data oceny: 2017-12-24

liczba wyświetleń: 1979

Jak dla mnie w sam raz. Oczywiście jest to autko na gazniku, po zamontowaniu wtrysku mysle, ze spalanie zeszloby jeszcze niżej ale czy jest sens? Wiadomo, ze jak chce się potrzymac na wysokich obrotach to autko więcej spali ale to jest logiczne.

Należy zwrócić uwagę na korozję,szczególnie na tylne nadkola.

Na to co w każdym aucie. Stan płynów eksploatacyjnych, powietrze w oponach.

Każdy w tym aucie znajdzie coś dla siebie dlatego myślę, ze każdemu przypadnie do gustu. Odradzam tylko dziadkom i niedzielnym kierowcom, bo to auto nie jest stworzone do jazdy z prędkością 45km/h w terenie niezabudowanym. To autko aż się prosi

Ogólnie jestem z tego autka niesamowicie zadowolony. Dokonałem zamiany z Omegi B na Civica V. Nie żałuję! Honda typowy golas, zero wyposażenia ale to jest plus, bo nie ma sie co popsuć. Zresztą te Hondy bardziej podobają mi się bez wyposażenia. Jeśli kupowałbym drugą to także gołą wersję. Nie mam się do czego przyczepić, chyba nie mogłem lepiej trafic z wyborem. Przerzuciłem trochę aut cw życiu i śmiało powiem, że to najlepsze auto ze wszystkich jakie miałem. Zaraz po Hani stawiam Mercedesa W210. Jeśli ktoś czyta moją opinię i przymierza się do zakupu tego auta to jak najbardziej polecam! A te mity odnośnie spalania oleju? Jak kupisz uszanowany egzemplarz to nie będziesz dolewać. Oczywiście tyczy się to wyższych pojemności, bo 1.3 nie lubi oleju, nawet mocno zajeżdżone. Moim zdaniem to autko to strzał w dziesiątkę!

Autko trzyma się zakrętów jak przyklejone. Prowadzi sie bardzo pewnie. Niewiele trzeba sie nakręcić aby skręcić na maxa. Moja wersja nie ma wspomagania kierownicy ale nie żałuję. W tym samochodzie to zbedny bajer.Zawieszenie twarde ale i tak dobrze się tym autkiem jeździ.

Jak na tak malutki silniczek to jazda nim daje ogromne wrażenie! Silnik elastyczny, natychmiast reaguje na gaz. Przyspiesza naprawdę dobrze. Wiadomo to autko kocha wysokie obroty. Jednostka żwawa, niezawodna i ekonomiczna. Pomimo tego, ze to auto na gazniku to pali 7L w trybie mieszanym. Jeśli chodzi o pobor oleju to od wymiany do wymiany zero dolewek!

Mnie tym autem jeździ się bardzo komfortowo.Przewoziłem tym autem motocykl, tak motocyl! Powiem szczerze, było wszystko ok! Jak na autko tej klasy to jeździ sie naprawdę wygodnie. Po przesiadce z opla onegi b w kombi śmiało stwierdze, ze w Hondzie są stanowczo wygodniejsze fotele a i miejsca niewiele mniej. Nawet spotkałem sie z komentarzami, ze ten Civic jest wygodbirjszy od Omegi. Wyciszenie? Po co to komu w takim aucie gdzie czuć sportową sylwetkę :-)

Tak jak wcześniej wspomniałem, autko wygodne zarówno z przodu jak i z tyłu. Pomimo tak niewielkiego auta zachwyca swoim komfortem. Jakość materiałów także na plus. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Delikatnie przetarta kierownica ale to autko ma ponad 230 tys km.Bagażnik nie za duży ale mi wystarcza. Po złożeniu tylnej kanapy przywiozłem tym autem motocykl Cezet 350. Korozja lubi to autko, szczególnie tylne nadkola ale ludzie to auto ma juz 25 lat! Nowoczesne komputery na kółkach nie wytrzymają nawet połowy tego wieku.

Jak tylko zlapie troszkę temperatury to autko szybciutko się nagrzewa. Po paru km można jechać w podkoszulku. Klimy brak więc zostaje korbotronik i szyby w dół :-)

Jak dla mnie widoczność bardzo dobra. Lusterka tez nie małe i wszystko w nich widać.

Zero problemów! Specjalnie szukałem wersji bez wyposażenia aby nie przeżywać tego co w omedze, bo ona lubiła szaleć z awariami elektroniki.

Autko naprawdę niezawodne, stanowczo lepsze od niemieckich samochodów. Niezniszczalna jednostka. Koszty napraw nie drogie, ponieważ króluje tutaj prostota wykonania. Części na ogół łatwo dostępne. Nie radze jechać do ASO, bo tam kasują krocie ale to tak jest zawsze.

Jak narazie nic. Chyba, ze to, iż zakochałem się w tym aucie :-)

Samochód zupełnie niezawodny. Teraz rozumiem dlaczego japoński rynek motoryzacyjny przebił niemców.

Konrad