Opinia Honda Civic 1.5 d15b2 16V 90KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1988r., ocena użytkownika (77d)

Honda Civic 1988r. - opinia użytkownika

silnik: 1.5 d15b2 16V 90KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-23

na korozję nadwozia, możliwe wycieki, zawieszenie.

Auto na chodzie, drobne usterki zostały usunięte, auto bez problemu przeszło badania, duży wkład finansowy z mojej strony, silnik dotychczas bez jakiejkolwiek awarii, brak wycieków, auto 20 letnie spisuje się dobrze, chciałbym sprzedać ponieważ chcę kupić coś mniejszego bo nie mam zniżki na OC i płacę jeszcze ponad tys. zł rocznie :( polecam.

Auto trzyma się dobrze drogi a to za sprawą nowych amortyzatorów z przodu które wymieniłem ostatnio, brak luzów w układzie kierowniczym, zawieszenie oceniam na miękkie. w zakręty wchodzi jak honda czyli przy dobrych warunkach trzyma ostro zakręt przy przyspieszaniu, układ precyzyjny, wspomaganie nie jest już jak nowe ale działa bez zarzutów, co można zaobserować przy skręcaniu przy parkowaniu.

Auto równomiernie przyspiesza, skrzynia automatyczna bardzo precyzyjnie zmienia biegi nie ma dużych szarpnięć przy zmianie, skrzynia L4, ma długie przełożenia w sumie ma aż 6 przełożeń bieg 5 włącza się już przy 72 km/h a ostatni bieg 6 przy 110 km/h Auto chodzi lepiej na benzynie, troszkę gorzej na gazie ale to oczywiste. spalanie srednie 7,5 l beznyny i 9-10 gazu. Silnik to atut tego samochodu nigdy nie miałem problemów, regulacja zaworów została niedawno przeprowadzona, silnik startuje i pracuje bez żadnych szarpnięć. Bajecznie prosto się prowadzi to auto, dobra widoczność jeśli chodzi o lusterka i szyby.

Zawieszenie jest lekkie i miękkie auto jest dosyć lekkie przez co przyspiesza żwawo. Na nierównościach zachowuje się nieźle nie rzuca autem na boki, brak luzów w zawieszeniu, auto nieźle wyciszone, fotele standardowe dosyć wygodne. Dużo miejsca z przodu ze względu na dobrą ekonomike wnętrza i w szczególności panelu przedniego.

Ilość miejsc 5, schowek z przodu i kieszenie w drzwiach, bardzo prosto i ergonomicznie rozmieszczone. wnętrze obszerne dużo miejsca na nogi i dobra widoczność z kabiny, materiały w stanie dobrym, właściciel nie palący, karoseria posiada kilka drobnych ognisk rdzy, ciekawym punktem jest zdrowe podwozie, progi w dobrym stanie jak na ten rok. Bagażnik dosyć pojemny starczy na duży bagaż wielkosci 80 L, i jeszcze kilka drobniejszych, butla gazu wmontowana za tylnie siedzienia. Ogranicza złożenie tylnich foteli. Przełączniki wszystkie działają także szyberdach, zegary widoczne i nie rażą ostrym światłem w nocy.

Ogrzewanie sprawuje się wzorowo, (niedawno wymieniany termostat) grzeje szybko, odparowanie szyby szybkie, samochod posiada kanały powietrzne na szybę przednią jak i boczne co poprawia odparowanie bocznych szyb!,

Bardzo dobra widoczność, przejrzyste duże lusterka, to atut tego samochodu.

dobrze się prowadzi, bez problemowe ruszanie, precyzyjnie wykonane,

jak na 20 letnie auto nadal żwawe i zwinne, precyzyjnie się prowadzi, łatwa obsługa.