Opinia Honda Civic ES7 1.6 VTEC 110KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2002r., ocena użytkownika (gy2)

Honda Civic ES7 2002r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 VTEC 110KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-08

Wartości przybliżone, brak komputera pokazującego średnie spalanie. Ale po zakupie jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem, że spalanie w mieście sięgnie 10l.

Na zawieszenie, na blachę

Na nic, cieszyć się jazdą!

Osobom młodym zakładającym rodzinę, na początek w zupełności miejsca wystarczy. Również osoby starsze będą zadowolone z tego auta.

Z auta jestem bardzo zadowolony, nie jest drogie w utrzymaniu. Bardzo mała awaryjność jeżeli trafi się na zadbany egzemplarz. Jeździ się przyjemnie, wygląda nowocześnie.

auto jest dość miękkie, tył przy większym obciążeniu na nierównościach delikatnie buja jednak nie wymieniałem z tyłu amortyzatorów, może to być ich wina. układ kierowniczy precyzyjny, wspomaganie elektroniczne bardzo przyjazne w układnie kierowniczym co jakiś czas (myślę, że co ok 30 tyś km) trzeba wymieniać sprężynkę dociskową (uszkodzenie objawia się delikatną grzechotką na nierównościach), koszt minimalny 50zł w ASO z robocizną trwającą 20 minut. Hamulce z tyłu bębny, nie zachwycają, ale do spokojnej jazdy i nagłego hamowania oczywiście wystarczą, nie jest to auto sportowe! Przy hamowaniu pomoże ABS.

Silnik VTEC 1,6 jak dla mnie w zupełności wystarczy do tego auta. Rewelacyjna jednostka, dobrze przyspiesza, świetne osiągi przy utrzymywaniu obrotów na poziomie 3,5tyś i więcej, załącza się wtedy system VTEC, do wnętrza kabiny dochodzi miły dźwięk, aczkolwiek jest dość głośno. Producent podaje przyspieszenie od 0-100 w 9,2s. Przy włączonej klimatyzacji delikatnie odczuwamy spadek mocy.

Jak już pisałem, przy jeździe z obciążeniem delikatnie buja tył auta, ale może to być wina zużywających się amorków. Przód wymieniałem. Komfort jazdy jest wyższy niż w wersji hatchback, mam porównanie ponieważ przed zakupem jeździłem i tą i tą wersją. Nierówności połykane są przyjemnie, w środku nic nie puka jest przyjemnie. Oczywiście jeżeli dba się o auto! Wyciszenie wnętrza niestety na średnim poziomie. Polecam wyciszenie drzwi np matą dynamat, znaczeni poprawia się komfort. Fotele są wygodne, ale nie sportowe, trzymanie na zakrętach całkiem ok, ale bez rewelacji. Z tyłu wygodnie i przestronnie, brak środkowego tunelu zwiększa komfort osób jadących z tyłu, sporo miejsca na nogi, z tyłu siedzi się dość wysoko.

Z przodu jest sporo miejsca, myślę, że każdy powinien być zadowolony, z tyłu już pisałem, miejsca pod dostatkiem, brak środkowego tunelu. Ergonomia świetna, nawiew obsługuje się elektronicznymi pokrętłami, delikatnie i cicho działającymi (dużo lepsze rozwiązanie niż kilkanaście przycisków), 3 przyciski do podgrzewania szyby, klimatyzacji, obiegu powietrza, obsługa elektrycznych lusterek bardzo prosta. Bagażnik przeciętnej wielkości jak na sedan, niestety przeszkadzają chowające się wnętrza zawiasy klapy. Jakość materiałów na zadawalającym poziomie (w przeciwieństwie do hatchbacka gdzie plastiki bardzo się rysują!) Możliwośći aranżacji nie ma zbyt wiele, jedynie składane tylne oparcie kanapy. Zabezpieczenie antykorozyjne przeciętne, piętą achillesową jest na tylnej klapie chromowana listwa, pod nią najczęściej występują ogniska korozji (ASO jak były przeglądy u nich robią to nawet po upływie 6 lat gwarancji, znają problem, warto później zdjąc ponownie listwę i podkleić ją np taśmą przeźroczystą, listwa wyciera lakier na klapie), u mnie jedynym śladem korozji w tej chwili jest niewielki wykwit od wewnątrz w tylnych drzwiach na dolnym zagiętym rancie (odeszła masa uszczelniająca i dostałą się niestety woda, ASO uznało, że właściciel niedopilnował problemu i zaniedbał, gdyby wcześniej zauważył że masa odeszła zrobili by to), widziałem też korozję pod uszczelką przednich drzwi, u mnie nie występuje.

Klimatyzacja działa szybko, dla mnie wystarczającą. Nie mam porównania gdyż jest to moje pierwsze auto z klimą. Ogrzewanie bez zastrzeżeń! Z klimy na forach często ludzie piszą o wydobywającym się smrodku. U mnie on nie występuje. Myślę, że jest to kwestia dbania, czyszczenia klimy.

Widoczność bardzo dobra!!

Bez żadnych problemów!!

Powyższe naprawy są tak naprawdę naprawami po zakupie, widać że poprzedni właściciel musiał pewnie wjechać w wielką dziurę przednim prawym kołem ponieważ poleciała prawa końcówka, tuleja i amorek. Sprężynka jest standardem. Pasem przymus przy 120000. Dodatkowo co 40tyś zaleca się regulację zaworów!

Jestem zadowolony!

Jak również spalanie oraz osiągi. Bezawaryjności spodziewałem się wiec zaskoczenia nie ma :)