Opinia Honda Concerto 1.6i16 1.6 16V DOHC 130KM (benzyna+gaz) liftback 1992r., ocena użytkownika (4j3)

Honda Concerto 1.6i16 1992r. - opinia użytkownika

nadwozie: liftback

silnik: 1.6 16V DOHC 130KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-11

hmm... wycieki oleju spod pokrywy zaworow (warto zajrzec do gniazd swiec). Przy instalacji lpg musza byc dobre przewody zaplonowe. Warto zorientowac sie kiedy byly wymieniane paski (rozrzad, klima, wspomaganie) no i w zasadzie tyle

Oczywiscie sprawdzac olej, nie krecic za wysoko zimnego silnika i nie ignorowac ewentualnego zapalenia sie pomaranczowej lampki check engine - pod dywanikiem pasazera jest dioda kontrolna ktora dokladnie powie o co chodzi i niejednokrotnie zaoszczedzi czasu i pieniedzy :)

Praktycznie kazdemu :) kazdy znajdzie w nim cos dla siebie

Swietne i solidne auto. Szczegolnie z takim wyposazeniem i za takie pieniadze. Dlatego tez tak malo ich na rynku wtornym! - malo kto chce sie pozbyc takiego samochodu

Wszystko ladnie pieknie ale troche za mocno wspomagany choc precyzyjny uklad kierowniczy - z jednej strony wszystko da sie zrobic jedna reka a z drugiej trzeba sie bardzo pilnowac np. na autostradzie. Zawieszenie to fajny kompromis miedzy komfortem a sportowymi aspiracjami. Jesli chodzi o hamulce to tarcze z tylu i z przodu daja rade ale niestety w mojej wersji brak abs\\\'u.

Honda jak to Honda - lubi wysokie obroty i ponizej 3000rpm jest dosc niepozorna (ale nie mozna powiedziec jak to niektorzy mowia, ze nie istnieje!). Mozna wiec pojechac i spokojnie a co za tym idzie ekonomicznie i bardzo dynamicznie co trzeba oczywiscie okupic nieco wyzszym spalaniem. Silnik to jednostka wysokoobrotowa, dwa walki, szesnascie zaworow i elektroniczny wtrysk pozwalaja krecic go spokojnie do 7000 a nawet i dalej. Dzieki temu pierwsza setke osiagamy juz na koncowce dwojki, a druga - piatki :> Silnik jest dosc elastyczny, przy normalnym wyprzedzaniu od 70-80km/h w zasadzie nie jest konieczna redukcja do czworki. Skrzynia biegow jest dobrze zgrana z calym ukladem napedowym. Brakuje mi jednak w niej szostego, ekonomicznego i \\"cichego\\" biegu - dzwiek silnika jest naprawde przyjemny ale przy dluzszej autostradowej jezdzie moze byc meczacy (90km/h to dokladnie 3000rpm na piatce, setka to ok. 4000rpm, itd.)

Do zawieszenia, jak juz pisalem, nie mam zadnych zastrzezen - i z obciazeniem i bez. Za fotele Honda ma u mnie duzy plus - bardzo wygodne, solidnie wykonane (welur), fotel kierowcy ma duzy zakres, regulacji. Z tylu nie jezdze ale podobno jest wygodnie - czworka pasazerow na tylnej kanapie nie narzekala przez 100km ;), a trojka ma zupelny luksus. Wyciszenie jest niestety srednie, szcegolnie przy wyzszych predkosciach - ale mi jakos szczegolnie to nie przeszkadza :)

Miejsca nikomu nie brak w mojej Hondzie :) - jest zgodnie z oczekiwaniami a moze nawet i lepiej. Bagaznik jest pakowny i dosc ustawny. U mnie miejsce zabiera kolo zapasowe (butla lpg w jego miejscu) a i tak bagaze piatki dobrze zaopatrzonych studentow mieszcza sie :) warto wspomniec o dzielonej w stosunku 2:1 tylnej kanapie Schowek jest standardowy przed pasazerem, do tego polka na drobiazgi przy drazku zmiany biegow, pojemnik na monety po lewej stronie kierownicy, kieszenie na obydwoch przednich fotelach i popielniczka czy cos takiego dla pasazerow tylnej kanapy. Za materialy smialo daje 10 - musza byc naprawde dobrej jakosci skoro po 15 latach i 250tysiacach km wygladaja tak dobrze. W dodatku deska jest z miekkiego jasnego tworzywa (udawajacego skore?) no i nic w niej nie skrzypi. Ergonomia obslugi jest dobra - jedyne zastrzezenie mozna miec do miejsca montazu radia - dosc nisko ale nie znowu jakos tragicznie. Zegary czytelne - rowniez bez zastrzezen. Na nadkolach pojawia sie u mnie powoli korozja ale to raczej normalne w tym wieku. Warto oczywiscie szybko na to zareagowac. Generalnie blacharka jest niezle zabezpieczona.

Brak zastrzezen - zima szybko grzeje a latem chlodzi - fabryczna klima naprawde dobrze sobie radzi. Dla amatorow jazdy z wiatrem we wlosach jest rowniez elektrycznie otwierany i uchylany szklany szyberdach.

Za lusterka dalem 9 ale to tylko dlatego ze u mnie w prawym jest prawdopodobnie nieoryginalne szklo - inne proporcje i jasnosc obrazu. Poza tym jest naprawde dobrze choc trzeba uwazac na martwe pole.

Musialem cos wybrac wiec wybralem spalanie - ale to ze jest jakie jest to tylko i wylacznie moja zasluga, a raczej mojego stylu jazdy :) jak chce to potrafie zejsc w trasie do 9litrow gazu co jest juz niezlym wynikiem, a czasem i 13,5 spale

Zaznaczylem naped choc tak naprawde zakoczylo mnie wiecej rzeczy - i komfort i wnetrze.\\r\\n\\r\\nNie zaskoczyla mnie jedynie niezawodnosc - spodziewalem sie jej :)

i