Opinia Honda CR-V 2.0 150KM (benzyna) terenowy 2004r., ocena użytkownika (sda)

Honda CR-V 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-05-20

Na trasie sprawdziłem bardzo dokładnie i jeśli nie mamy ciężkie nogi to spalimy 9 litrów.

Osobom mieszkającym na obrzeżu miast i w małych miejscowościach.

Świetne i uniwersalne auto dla całej rodziny.

Pierwsze wrażenie jest dość dziwne, samochód twardo trzyma się kierunku jazdy nie trzeba z nim walczyć już po kilku kilometrach zaczyna się to podobać. Żadnego kontrowania na prostej drodze idzie jak "mały czołg" dając kierowcy komfort nawet na nierównej drodze.

Mimo dość małej pojemności jak na tego typu auto silnik jest zrywny często zdarza mi się zapiszczeć oponami nawet na drugim biegu bez specjalnego forsowania obrotów. Powyżej 3000 obrotów znać daje o sobie system i-Vtec dając dodatkowego kopa. Niestety silnik nie nadaje się na jazdę terenową. Zbyt mała elastyczność i spalanie paliwa razy dwa.

Bardzo dobra skuteczność zawieszenia, świetnie sprawdza się na złych drogach. Po pięciu latach na przeglądzie nie stwierdzono żadnych luzów mimo nie oszczędzania auta i jazdy po drogach trzeciorzędnych. Fotele tylne przesuwają się i regulowane są ich oparcia co daje pasażerom duży komfort. Kanapa dzielona 2+1. Wyciszenie mogło by być lepsze ale i tak przy jeździe z prędkością 120 km/h można normalnie rozmawiać.

Dużo miejsca dla pasażerów, ogromny bagażnik z możliwością złożenia foteli tylnych. Bardzo duża ilość schowków na różne drobiazgi.

Bardzo dobra wentylacja, przed kupnem tego auta czytałem również opinie i ktoś napisał że w zimie auto jest nie dogrzane. Być może ta osoba miała coś uszkodzone bo u mnie grzanie chodzi super, po około trzech kilometrach nawet przy dużym mrozie w samochodzie jest cieplutko i przyjemnie.

Ogranicza bardzo widoczność do tyłu środkowy zagłówek ale jeśli nie wozimy pięciu osób to go po prostu można schować i jest OK.

Trochę mało dodatków ale za to prostota i wygoda obsługi na wysokim poziomie. Musiałem sam sobie dorobić automat włączający światła mijania, brakuje bardzo opcji domykania automatycznego szyb podczas zamykania auta.

Automatyczny napęd na tylną oś miło zaskoczy cię gdy będziesz pokonywał głęboki śnieg i błoto.